OLED czy ULED marki Hisense – jaką technologię wybrać na nadchodzącą jesień 2022?

Obecnie na rynku telewizorów obserwujemy dynamiczny rozwój technologii stosowanych w matrycach. Wśród najnowszych rozwiązań możemy znaleźć m.in. nową generację wyświetlaczy OLED oraz ULED, autorską technologię Hisense. Jakie możliwości prezentują nowości technologiczne?

Powszechnie znane matryce z technologią OLED składają się z diod wykonanych ze związków organicznych nakładanych na specjalne panele (z ang. Organic Light-Emitting Diode). W wyświetlaczach zastosowane zostało innowacyjne rozwiązanie podświetlenia wszystkich pikseli niezależnie od siebie. To sprawia, że matryce OLED wyróżniają się ostrym kontrastem i wyjątkowym odwzorowaniem głębokiej czerni.

ULED to autorska technologia marki Hisense, która zapewnia nowy poziom wrażeń podczas oglądania. Zastosowano udoskonalenia standardowego rozwiązania LED, które w kategorii ULED skupiają się wokół 4 obszarów: Ultra szeroka gama kolorów, Ultra Przyciemnianie, Ultra rozdzielczość 4K i szybka płynność ruchu.

Proces odwzorowania kolorów polega na podzieleniu panelu na specjalne strefy, które niezależnie od siebie mogą być przyciemniane i rozjaśniane. Zarządzanie podświetleniem na całym ekranie zapewnia równomiernie zoptymalizowany obraz z głębszą czernią i jaśniejszą bielą. Dzięki temu wyświetlane obrazy są dokładniejsze i bardziej dynamiczne.

Innowacyjne funkcje wyświetlaczy

Wybór telewizora nie jest łatwym zadaniem, a każdy użytkownik powinien dopasować wyświetlacz i związane z nim dodatkowe funkcje do swoich potrzeb i możliwości. Matryce OLED charakteryzują się nieskończonym poziomem czerni, a dzięki możliwości indywidualnego wyłączenia pikseli prezentują także nieskończony poziom kontrastu w porównaniu do wyświetlaczy LED, które wymagają stałego podświetlenia. Producenci nieustannie udoskonalają swoje urządzenia, dążąc do jak najlepszego odwzorowania szczegółów. Przykładem mogą być najnowsze modele Hisense OLED TV 65, 55A85H oraz 65A9H marki Hisense, w których każdy z ponad 8 294 400 pikseli po podłączeniu do prądu świeci samoistnie bez konieczności stosowania dodatkowego podświetlenia.

Ciekawą alternatywą do OLEDów mogą być telewizory wykonane w technologii ULED z co najmniej 3 głównych powodów. Po pierwsze są w stanie zaoferować zbliżony kontrast do telewizorów OLED, po drugie lepszą jasność i co najważniejsze są oferowane w niższych klasach cenowych niż analogiczne OLEDy. Niektóre telewizory jak modele U8HQ marki Hisense, zapewniają szczytową jasność obrazu na poziomie 1000 nitów.

Najnowsze modele ULED marki Hisense to serie U8H, U7H, które reprezentują niesamowite nasycenie barw obrazu. Bogata gama kolorów pozwala na wyraźne i realistyczne odwzorowanie szczegółów. Całościowe podświetlanie matrycy ze strefowym wygaszaniem zapewnia płynne i naturalne przejścia między ciemnymi i jasnymi scenami, co znacząco poprawia komfort oglądania. Technologia ULED została zastosowana w serii U7HQ rekomendowanej przez FIFA na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej  FIFA World Cup 2022.

Flagowe modele Hisense zostały wyposażone w unikalną na rynku funkcję odświeżania matrycy  120Hz, która gwarantuje płynny, dynamiczny i wygładzony obraz oraz zapewnia niesamowite, sportowe emocje na najwyższym poziomie. Dodatkowe efekty sportowe wspomaga funkcja MEMC, która inteligentnie identyfikuje najdrobniejsze szczegóły i usuwa wszelkie szumy za pomocą dynamicznego algorytmu, dostosowanego do poruszających się obiektów jak np. piłka na boisku.  Dzięki zastosowanym funkcjonalnościom w telewizorach Hisense – wrażenia z nadchodzących wydarzeń sportowych będą na mistrzowskim poziomie.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?