Pierwsze na świecie muzeum Formuły 1 otwarte!

Formuła 1 ogłosiła otwarcie pierwszej na świecie wystawy w Madrycie.

Wystawa jest już oficjalnie dostępna dla fanów królowej motosportu. Opracowana we współpracy z F1 ma zapewnić niesamowite przeżycia, które pozwolą zapoznać się i pogłębić wiedzę o tym sporcie nie tylko na torze lub przed telewizorem.

Najważniejsze eksponaty dostępne w muzeum to chociażby pozostałości samochodu Romaina Grosjeana z jego dramatycznej katastrofy w Bahrajnie w 2020 roku. Znajdziemy również pierwszy zwycięski samochód Pierre’a Gasly’ego „Monza Miracle”, a także kaski i kombinezony kierowców i wiele wiele więcej przedmiotów związanych z Formułą 1.

Formuła 1

źródło: formula1.com

Na wystawę składa się pięć pokoi, gdzie każdy pozwoli na spojrzenie na F1 z innej perspektywy. Od zagłębienia się w historię, przez procesy projektowania i produkcji bolidów, nowe innowacje i technologie do samego „The Pit Wall”, zapewniającego kinowe wrażenia, które pozwalają fanom przeżyć na nowo najwspanialsze momenty w F1.

Formuły 1

źródło: formula1.com

„Cieszę się, że jestem tutaj, w Madrycie, aby oficjalnie otworzyć tę spektakularną wystawę. Jestem szczególnie podekscytowany, że nasi hiszpańscy fani będą mieli okazję po raz pierwszy doświadczyć tego zapierającego dech w piersiach show” – powiedział prezes i dyrektor generalny F1 Stefano Domenicali.

Pokaz będzie trwał przez kilka miesięcy w IFEMA w Madrycie od 24 marca. Żeby dowiedzieć się więcej, a także zakupić bilety wystarczy kliknąć tutaj.

Zobacz również: F1: Szybko i wściekle, czyli Grand Prix Arabii Saudyjskiej!


Źródło: formula1.com / Ilustracja wprowadzenia: formula1.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?