Postacie niezależne w grach będą realistyczne dzięki NVIDIA ACE

Na zakończonych niedawno konferencjach GDC oraz GTC szerokie grono partnerów firmy NVIDIA zaprezentowało rozwiązania oparte na rewolucyjnej technice NVIDIA Avatar Cloud Engine (w skrócie ACE), wykorzystującej generatywną sztuczną inteligencję.

W tym tygodniu, w ramach cyklu AI Decoded, NVIDIA prezentuje jej potencjał zrewolucjonizowania sposobu interakcji z cyfrowymi postaciami w grach i w zastosowaniach profesjonalnych.

NVIDIA ACE wykorzystuje moc technik NVIDIA Riva i NVIDIA Audio2Face, które w połączeniu z dużymi modelami językowymi (LLM) umożliwiają postaciom niezależnym (NPC) słuchanie, przetwarzanie mowy, generowanie dialogów i odpowiadanie. Deweloperzy są w stanie tworzyć postacie niezależne zdolne do prowadzenia naturalnych rozmów, które się adaptują i toczą w zależności od wyborów gracza. Otwiera to drzwi do unikalnych wątków, spersonalizowanych interakcji i głębszego poziomu zanurzenia w grach i wirtualnych światach:

  • demo technologiczne Covert Protocol: powstało dzięki współpracy firm Ubisoft (projekt NEO NPC), Inworld (autorska technika wykorzystująca AI) oraz NVIDIA (technika ACE) i zaprezentowane na GDC, zaowocowało fascynującą symulacją, w której mechanika rozgrywki wymaga od gracza wcielenie się w rolę prywatnego detektywa i rozmowę z kreatywnymi postaciami niezależnymi, mającymi świadomość otaczającego ich środowiska.
  • demo NVIDIA Kairos prezentujące restaurację z ramenem: po raz pierwszy zaprezentowane na targach CES na początku tego roku. Postać niezależna pokazała potencjał techniki NVIDIA ACE, umożliwiając rozmowę z graczem i będąc świadoma otaczających ją obiektów, co pozytywnie wpłynęło na interaktywność rozgrywki.

Możliwości techniki NVIDIA ACE wykraczają oczywiście poza gry i obejmują zastosowania w innych dziedzinach poprzez tworzenie realistycznych cyfrowych asystentów. Przykładami są konsultant z przychodni zdrowia zaprezentowany przez Hippocractic AI oraz awatar pracownika działu obsługi klienta firmy UneeQ.

Więcej informacji na temat można przeczytać we wpisie na blogu https://blogs.nvidia.com/blog/ai-decoded-ace-microservices-digital-humans/.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?