Powódź w Dubaju: Satelita uchwycił katastrofę na zdjęciu, które pokazuje skale zdarzenia!

Niedawne ulewy w Dubaju spowodowały rozległe zalanie, zatapiając drogi i wpływając na loty. Ponad 250 mm deszczu spadło na obszarze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ciągu mniej niż 24 godzin, jak pokazano na kolorowym obrazie satelitarnym z misji Copernicus Sentinel-2, który uwypukla zalane obszary i roślinność.

Dubaj nawiedziły ulewy, które spowodowały zatopienie pustynnego miasta – zatapiając drogi i pojazdy oraz zakłócając loty. Ponad 250 mm opadów miało spaść na obszarze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ciągu mniej niż 24 godzin.

Zdjęcie zalanego Dubaju z kosmosu

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sergio Sacani (@spacetoday)


Ten obraz z misji Copernicus Sentinel-2, uchwycony 17 kwietnia, jest kompozycją kolorową, która uwypukla zalane obszary w kolorze turkusowym. Czerwone plamy na obrazie wskazują na obszary porośnięte roślinnością.

Sentinel-2 dostarcza kluczowych danych do monitorowania i zarządzania powodziami, umożliwiając terminową i dokładną ocenę zakresu i nasilenia powodzi dzięki obrazom satelitarnym o wysokiej rozdzielczości.


Źródło: scitechdaily.com

Author avatar

Redaktor naczelny

Założyciel oraz właściciel portali Movies Room i Tech Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy, z pasji filmowiec. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations oraz marketing. Kontakt: naczelny@moviesroom.pl

Instagram: rewers.hero

Więcej informacji o
, ,

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?