Powstaną hybrydowe ciężarówki Toyoty!

Toyota potwierdziła, że powstaną hybrydowe, jak i elektryczne ciężarówki spod ich skrzydła. Premiera ma być do 2025 roku.

Japoński producent samochodów planuje do 2025 roku zaoferować na całym świecie około 70 modeli zelektryfikowanych, w tym 15 pojazdów elektrycznych. Toyota potwierdziła, że ​​opracowuje zelektryfikowane ciężarówki, w tym modele w pełni elektryczne i hybrydowe. Japoński producent nie mówi jeszcze, które linie modelowe otrzymają te technologie, ale firma twierdzi, że „zamierza w najbliższej przyszłości wprowadzić elektryfikację do swojej gamy pickupów, w tym układy napędowe hybrydowe i BEV”.

Zobacz również: Mercedes EQS – mamy pierwsze oficjalne zdjęcia i trailer

Według oficjalnego oświadczenia prasowego „Toyota planuje do 2025 r. Rozszerzyć działalność na około 70 zelektryfikowanych modeli na całym świecie. W przyszłej ofercie będzie 15 dedykowanych pojazdów typu BEV, w tym siedem oznaczonych nazwą BZ (Beyond Zero)”. Beyond Zero to nowy alfanumeryczny system nazewnictwa modeli wprowadzony w koncepcyjnym elektrycznym SUV-ie Toyoty BZ4X. Toyota od dawna jest liderem w dziedzinie technologii pojazdów hybrydowych, a także jest liderem w globalnej sprzedaży pojazdów zelektryfikowanych. Pomimo tej dominacji firma była niechętna oferowaniu pełnego BEV do walki z rywalami, takimi jak Tesla, Nissan i Chevrolet. Ostateczna wersja produkcyjna kompaktowego crossovera BZ4X, będzie pierwszym nowoczesnym pojazdem typu BEV firmy oferowanym do sprzedaży na całym świecie.

Źródło: cnet.com, ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Fan muzyki, Marvela i marki Apple. Piszę również na MoviesRoom.pl. Zbieram komiksy i płyty winylowe.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?