Przywróć prawo i porządek! Riot Control Simulator zapowiedziany na PC i konsole

Gracze będą mieli okazję wcielić się w służby tłumiące uliczne protesty i przywracające w miastach prawo i porządek. Takie możliwości zaoferuje Riot Control Simulator, realistyczny symulator pacyfikowania rozszalałych tłumów, który ma wyróżniać się m.in. rozbudowanymi opcjami taktycznymi i systemem wyborów moralnych. W 2022 r. symulator zadebiutuje na PC, a na 2023 r. zaplanowano wydanie gry na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Nowy symulator to wspólny projekt wydawniczy Games Box S.A. oraz Ultimate Games S.A. Nad grą pracuje polskie studio Corpix Games.

Riot Control Simulator to unikalna gra pozwalająca na wcielenie się w służby strzegące prawa i porządku na ulicach miast. Celem rozgrywki będzie utrzymanie kontroli oraz zażegnanie niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą rozszalały tłum protestujących.

Jak zapowiadają twórcy, Riot Control Simulator zaoferuje wiele zróżnicowanych wyzwań i liczne lokacje nawiązujące do miast z różnych krajów. Rozgrywka ma wymagać dużej dawki sprytu i doboru odpowiedniej dla danej sytuacji taktyki działania. Przygotowywany jest też specjalny system wyborów moralnych.

Współczesny świat jest pełen niepokojów, a praktycznie każdy dzień przynosi informacje o protestach wybuchających w różnych częściach świata. Czasem są to ruchy spontaniczne, ale czasem biorą w tym udział także zorganizowane i przeszkolone jednostki. W każdym jednak przypadku jest to duże wyzwanie dla policji i innych służb państwowych, co zamierzamy realistycznie ukazać w tej grze. W pracach nad Riot Control Simulator kładziemy więc duży nacisk na szczegóły i detale, by gracz mógł dokładnie poczuć, jak takie sytuacje wyglądają z perspektywy służb” – mówi CEO Games Box S.A., Tomasz Supeł.

Gracze dostaną do swojej dyspozycji cały szereg różnych możliwości i zróżnicowany sprzęt do wykorzystania, w tym m.in. ciężkie pojazdy, armatki wodne, a nawet czołgi.

Zróżnicowane mają być również metody radzenia sobie z tłumem – od prób ugodowego stłumienia protestu do brutalnej i bezwzględnej pacyfikacji. Twórcy podkreślają, że przykładowo w zwartej formacji możliwe będzie wyłapanie najbardziej agresywnych protestujących, ale nie zabraknie też bardziej niestandardowych rozwiązań opartych np. na prowokacji i infiltracji.

Riot Control Simulator – główne cechy:

  • przywracanie prawa i porządku na ulicach;
  • system wyborów moralnych;
  • lokacje w różnych krajach świata;
  • zróżnicowany sprzęt do pacyfikowania tłumów;
  • formacje i taktyka.

Premiera Riot Control Simulator na PC (Steam) została wstępnie zaplanowana na 2022 r., a w 2023 r. tytuł ma trafić również na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo