Recenzja mikrofonu Genesis Radium 300 XLR – poczuj się jak w studiu nagraniowym!

Dzisiejsze czasy, w których coraz bardziej popularne stają się chociażby wideokonferencje pokazały nam, jak ważne jest posiadanie dobrego mikrofonu. Czysty dźwięk to podstawa rozmowy online, czy to na spotkaniach, czy też w grach komputerowych. Dziś sprawdzimy, jak z takimi zadaniami poradzi sobie model Genesis Radium 300 XLR. Zapraszam do recenzji!

Tak jak wspomniałem w tytule – omawiany dziś mikrofon nie jest zwykłym mikrofonem, który stoi przed naszą klawiaturą lub przyłączony jest do słuchawek. Mamy do czynienia z profesjonalnie wyglądającym mikrofonem, dla którego będziemy musieli przygotować troszkę miejsca (mocowanie do blatu). Skoro o wyglądzie mowa – Radium 300 XLR to mikrofon, którego główną część stanowi długie metalowe ramię, pozwalające manewrować i ustawiać mikrofon w dowolnie wybranym miejscu. Jednak to, co najbardziej się liczy to stabilność i wytrzymałość metalowej konstrukcji. By znaleźć odpowiednie miejsce dla mikrofonu mogłem bezpiecznie dostosować odległość i wysokość mikrofonu do mojej pozycji. Na ramieniu montujemy nasz przedmiot recenzji. W zestawie również znajdziemy specjalny koszyczek antywstrząsowy, którego zadaniem jest pozbycie się niepotrzebnych drgań podczas korzystania. Nie mogę się przyczepić do jakości wykonania urządzenia. Każdy element prezentuje się  estetycznie i jest do tego bardzo solidny.

Specyfikacja

 • Typ mikrofonu: Pojemnościowy, Kardioidalny
 • Odstęp sygnału od szumu (S/N): 70 dB
 • Odbiór dźwięku: Kardioidalna
 • Czułość mikrofonu: -38 dB
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 30 – 16000 Hz
 • Częstotliwość próbkowania: 192 kHz
 • Impedancja: 2 200 Ohm
 • Długość przewodu: 250 cm
 • Komunikacja: Przewodowa
 • Podświetlenie: Nie
 • Złącza: XLR, Mini Jack
 • Waga: 340 g
 • Akcesoria w zestawie: Statyw na mikrofon, Pop-filtr, Kosz na mikrofon, Gąbka na mikrofon

Masa przydatnych dodatków

Oprócz tego, że otrzymujemy wysokiej jakości mikrofon, Genesis zadbało również, by korzystało nam się z niego jak najlepiej. Dlatego w zestawie znajdujemy pop-filtr oraz osłonę z gąbki, których funkcją jest redukcja niepotrzebnych, nadmiernych ruchów powietrza, na przykład podczas oddychania. Wspomniane modyfikacje również chronią mikrofon przed zabrudzeniami i zakurzeniem. Ostatnim „gadżetem”, którzy docenią profesjonalni użytkownicy to długi przewód XLR, który pozwala na podpięcie urządzenia do profesjonalnego sprzętu studyjnego. Co za tym idzie – jeśli chcemy uzyskać jak najlepsze możliwe brzmienie, musimy posiadać solidną kartę dźwiękową w naszym komputerze.

 

Wrażenia z użytkowania

Mikrofon testowałem zarówno w grach, jak i również podczas luźnych rozmów online. W obu przypadkach, dźwięk był świetny, kilkukrotnie znajomi komplementowali jakość dźwięku przekazywanego przez mikrofon. Do testowania wybrałem grę, w której dostępny jest czat głosowy, by poznać opinię innych graczy. I również w tym przypadku odbiór był bardzo pozytywny, a sama komunikacja z zespołem – bezproblemowa.

Co do budowy mikrofonu – kłopot sprawiał mi wiszący kabel. Mianowicie dobrym pomysłem byłoby zamontowanie pewnego rodzaju klipsów, dzięki którym moglibyśmy go poprowadzić wzdłuż linii uchwytu, co podniosłoby estetykę naszego stanowiska. Jest to jednak bardzo mały szczegół, który nie musi sprawiać problemu u każdego z użytkowników.

Podsumowanie

Genesis Radium 300 XLR jest bardzo ciekawą propozycją, jeśli chodzi o mikrofony dostępne w cenie do 250zł. (sprzęt wyceniony został przez producenta na 229zł). Jeśli chodzi o stosunek jakości, co do ceny, to nie mam żadnych zastrzeżeń i z pewnością mogę polecić recenzowany dziś mikrofon zarówno graczom, twórcom internetowym, lub też po prostu zwykłym użytkownikom, którzy cenią sobie dobry i czysty dźwięk podczas rozmów.

Zobacz również: Recenzja myszki Genesis Xenon 770 – personalizowana hybrydowa mysz

Ilustracja wprowadzenia: Genesis

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?