Recenzja komputera Lenovo Legion T5 26IOB6. Gamingowy potwór robi wrażenie?

Legion Tower 5 stanowi gwarancję spektakularnej wydajności. Dzięki procesorowi Intel® Core™ i najwyższej klasy karcie graficznej NVIDIA® GeForce zapewnia rewelacyjną częstotliwość odświeżania i rozdzielczość ponad 4K. Znacznie wykracza poza maksymalne możliwości mniejszych komputerów, a utrzymuje niskie temperatury i niemal bezgłośne działanie. W ramach opcji można się zdecydować na układ chłodzenia cieczą i przezroczyste panele boczne. Biorąc to wszystko pod uwagę, Legion Tower 5i to wspaniałe osiągnięcie pod względem konstrukcji i wzornictwa.

Po pierwsze – parametry techniczne.

Procesor   Intel® Core i5 11gen 11400F 2,6 – 4,4 GHz
Karta graficzna   NVIDIA® GeForce RTX™3080Ti
Pamięć RAM   16 GB
Pojemność dysku   512 GB SSD
System operacyjny   Windows 10 Home Edition

Design

Obudowa ma dużą pojemność 28 litrów, a z tyłu ogromny wybór portów i uchwyt do transportu — elementy niezbędne na prawdziwym stanowisku do gier. Niebieskie logo LED oświetlające obudowę w czarnym kolorze Phantom Black znakomicie dopełnia olśniewające wzornictwo — razem z opcjonalnymi przezroczystymi panelami bocznymi i wewnętrznym oświetleniem ARGB, dzięki którym wszyscy mogą podziwiać zawarty w środku sprzęt. Jestem fanem takiego zastosowania, gdzie podczas rozgrywki widzimy cały nas sprzęt, dodatkowo świetnie oświetlony. Dodatkowo PC nie zajmuje mnóstwo miejsca.

Obraz i kolory

Co tu wiele pisać, RTX 3080Ti daje nam tutaj tak olbrzymie możliwości, że w każdy tytuł jaki ogrywałem przy teście Legiona T5 mogłem zastosować w grach najwyższe, możliwe ustawienia. Począwszy od Cyberpunka 2077, a kończąc na wersji God of War na PC. W każdą grę grało się przyjemnie.

Wrażenia z korzystania

Dawno nie korzystałem z tak mocnego sprzętu. Komputer od Lenovo spełnia w zasadzie każde z kryteriów obecnego gamingu. Doprawdy grając w kilkanaście tytułów nie zauważyłem nawet przez moment, że T5 nie radzi sobie z jakąś grą czy dynamiczniejszą rozgrywką. Wszystko ciągle było na wysokim poziomie. Warto zaznaczyć, że większość tytułów ogrywałem przy 120fps i monitorze zablokowanym na 120Hz.

Ostateczne podsumowanie okiem gracza

Lenovo Legion T5 to moim zdaniem marzenie wielu graczy. Na komputerze tym bez problemu zagracie w każdą wymagającą grę przy takich ustawieniach, jakie będziecie chcieli ustawić. Komputer sprawdza się nie tylko w gamingu ale również w codziennej pracy czy zwykłym surfowaniu po social mediach. Cena prawie 6000zł nie zachęci prawie wszystkich jednak jeśli zastanawiacie się nad komputerem w podobnym budżecie – ten jest strzałem w 10!

Pasjonat gamingu i nowinek technologicznych.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?