Recenzja Monitora Lenovo G27-20. Oczekiwania sprostają rzeczywistości?

W zakresie wydajności Lenovo G27-20 ma wszystko, czego potrzebujesz. Zacznijmy od 27-calowego wyświetlacza z technologią IPS o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080, który zapewnia zaskakująco realistyczne efekty świetlne podczas rozgrywki na poziomie 400 cd/m², dzięki dekodowaniu HDR1 na bieżąco. Nie umknie mu żaden szczegół, nawet w najbardziej intensywnych momentach, ponieważ częstotliwość odświeżania 144 Hz i czas reakcji MPRT2 na poziomie 1 ms w połączeniu z Zgodność z NVIDIA® G-SYNC®3 pozwalają zniwelować zacinanie i rozchodzenie obrazu, smużenie oraz przerwy, zapewniając płynną sesję. Poza tym wyświetlacz z 99-procentową gamą sRGB dostarcza 8-bitową głębię, która z pewnością zapewni imponującą rozgrywkę.

Po pierwsze – parametry techniczne.

Wielkość panelu 27 cali
Rozdzielczość 1920 x 1080
Typ panelu NearEdgeless z trzech stron
IPS
Podświetlenie WLED
Jasność (typowa) 400 cd/m²
Współczynnik proporcji 16:9
Częstotliwość odświeżania obrazu 144 Hz
Czas reakcji 3 ms (tryb ekstremalny)
5 ms (tryb normalny)
1 ms (z MPRT2)

Design

Monitor od G27-20 od Lenovo spełnił moje wszelkie oczekiwania względem wyglądu. Mamy tutaj mnóstwo złączy przez które możemy podłączyć monitor do naszej karty graficznej. Sama budowa monitora jest prosta i zarazem schludna i ładna. Mamy także panel z przyciskami prowadzącymi do ustawień monitora umiejscowiony z tyłu, co nie dla każdego jest wygodne. Ogólnie jestem za takim panelem z przodu, jednak to kwestia przyzwyczajenia.

Obraz i kolory

Od strony technicznej brzmi to następująco: 27-calowy wyświetlacz IPS FHD 1920 x 1080, który pozwala renderować oszałamiającą grafikę w grze bez zniekształceń kolorów, nawet przy możliwie najszerszym kącie widzenia. Jasne i rzeczywiste obrazy – dekodowanie HDR zapewnia widzom jasny wyświetlacz 400 cd/m² o żywych i niezwykle realistycznych kolorach, dzięki 99-procentowej gamie sRGB i 8-bitowej głębi. A jak to wygląda w praktyce? Monitor spełnia wszelkie wymagania względem dobrej, nie męczącej rozgrywki. Grając tutaj w przeróżne gry bawiłem się świetnie. Nie mówię nawet o średniej 120Hz, jednak 27′ pozwalało mi na świetnie wczucie się w rozgrywkę. Kolory także mnie nie zawiodły. Lenovo zrobiło naprawdę dobrą robotę z tym modelem. Duża w tym zasługa tego, że monitorem może pochwalić się czasem reakcji MPRT na poziomie 1 ms i AMD FreeSync™ + G-Sync Compatible.

Wrażenia z korzystania

Od początku do końca okresu testowania bawiłem się świetnie. Oczy po długich godzinach rozgrywki nie były zmęczone, a w każdej grze mogłem idealnie dostosować ustawienia obrazu pod swoje preferencję. Grając w nocy jedynym większym minusem był dla mnie panel opcji G27-20 umiejscowiony z tyłu.

Ostateczne podsumowanie okiem gracza

Będąc szczery, monitor ten nadaję się idealnie zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy. Rozgrywka w każdego typu produkcje sprawia mnóstwo frajdy. Lenovo naprawdę postarało się przy produkcji G27-20. Z ciekawych faktów, dorwiecie go już w kwocie ponad 1000zł. Co w obecnych standardach jest kwotą na dobrym poziomie.

Pasjonat gamingu i nowinek technologicznych.

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?