Recenzja Natec Fowler 2 – multiportowy adapter dla każdego

Często narzekamy na małą ilość portów w swoich komputerach marząc, by mieć choć jeden port więcej. Na pomoc przychodzi Natec ze swoim wielofunkcyjnym adapterem o nazwie Fowler 2. Jak sprawuje się to urządzenie? Sprawdzamy!

Coraz więcej producentów komputerów i laptopów stawia na złącze USB-C w swoich urządzeniach. Przez ten fakt, często spotykamy się z sytuacją, w której brakuje nam chociażby zwykłego złącza USB 3.0. Co wtedy?

Natec Fowler 2, czyli wielofunkcyjny i zaawansowany adapter łączący osiem najważniejszych portów w jednym miejscu.

Na dzisiejszy warsztat trafił adapter, który pomoże rozwiązać problem małej ilości portów w Twoim urządzeniu. Fowler 2 wykonany jest z dwóch materiałów – boki tworzy tworzywo sztuczne, natomiast matową, nie palcującą się obudowę pokrywa aluminium. Sam design jest bardzo uniwersalny i powinien zadowolić każdego użytkownika adaptera.

Złącza, którymi dysponuje Fowler 2

Adapter w swojej budowie posiada aż 8 złącz:

  • trzy porty USB 3.0 do podłączania np. pendrive’ów
  • port Ethernet, który umożliwia podłączenie komputera do sieci przewodowej (przesyłanie o prędkości 100mb/s)
  • czytnik kart pamięci w formatach micro-SD i SD, który pozwala na transfer danych z karty pamięci
  • złącze HDMI
  • złącze USB-C do zassilania urządzeń mobilnych

Podłączenie adaptera Fowler 2 do telefonu

Adapter Fowler 2 podpinany jest do urządzeń poprzez kabelek USB-C, dzięki czemu z łatwością możemy podłączyć go do nowych smartfonów. Pozwala to nam na zgrywanie danych z kart SD lub innych nośników pamięci prosto na telefon. Oprócz tego, dzięki zawartemu w adapterze portowi HDMI możemy przenieść obraz z telefonu (posiadającego technologię DEX, Huawei EMUI Desktop lub PC Mode) na monitor lub telewizor w rozdzielczości 4K. Z kolei dodatkowy port USB-C Power Delivery umożliwia ładowanie przelotowe ze źródła zasilania.

Podsumowanie:

Natec Fowler 2 to niezwykle praktyczne urządzenie, które nie raz znajdzie swoje zapotrzebowanie w codziennej pracy przy komputerze. Adapter zawiera każe potrzebne dodatkowe złącza, dzięki czemu już nigdy nie będziemy się musieli martwić o zgrywanie plików na swój laptop lub telefon. Na stronie producenta Fowler 2 wyceniony został na 199zł, co jest całkiem dużą kwotą, jednak w testowanym urządzeniu nie znalazłem żadnych wad i mankamentów. Polecam ten sprzęt każdemu, kto pracuje przy komputerze i potrzebuje kilku portów więcej.

Zobacz również: F1: Wszystko, co musisz wiedzieć wybierając się na Grand Prix!

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?