Robo Wars od 15 kwietnia na Nintendo Switch. Czas na starcia mechów!

Już 15 kwietnia br. na Nintendo Switch zadebiutuje Robo Wars, platformowa gra walki, która koncentruje się na starciach robotów. Jak wskazują twórcy, tytuł wyróżnia się szybką, pełną strzelania i eksplozji rozgrywką dla 1 lub 2 graczy przy jednej konsoli. Robo Wars nawiązuje do gier w stylu Brawlhalla, Super Smash Bros czy TowerFall.

Robo Wars to gra stworzona przez niezależne polskie studio Simplicity Games. Wydawcą tytułu na Nintendo Switch jest MobilWay S.A.

Głównym elementem rozgrywki w Robo Wars są dynamiczne – pełne strzelania i eksplozji – pojedynki robotów. Rozgrywkę urozmaicają m.in. szerokie możliwości ulepszania mechów oraz broni. Wraz z postępami gracz uzyskuje też dostęp do nowych aren walk.

W Robo Wars gracze mogą liczyć na bardzo szybką i satysfakcjonującą akcję. Walki humanoidalnych robotów są tutaj prowadzone w dynamicznym tempie, a oprawa graficzna została stworzona tak, by jak najlepiej wpasować się w charakter pojedynków mechów. Co ważne, Robo Wars to tytuł, w który z powodzeniem grać może samotny gracz, jak i 2 graczy przy jednej konsoli” – mówi CEO MobilWay S.A., Łukasz Zabłocki.

Gracze dostają do swojej dyspozycji łącznie 13 zróżnicowanych mechów i 10 typów broni. W praktyce można także ulepszać postacie według różnych parametrów. Same starcia odbywają się na 8 różnych arenach, z których każda ma swój własny styl i unikalne elementy.

Tworząc Robo Wars, naszym głównym celem było zapewnienie graczom dobrej i intensywnej zabawy. To gra, która powinna spodobać się m.in. fanom serii Super Smash Bros czy gier w stylu Brawlhalla i TowerFall” – wskazuje Tomasz Dyrak, CEO Simplicity Games.

Robo Wars – główne cechy:

  • dynamiczne walki robotów;
  • dużo strzelania i eksplozji;
  • 13 robotów do wyboru;
  • 8 zróżnicowanych aren;
  • tryby dla 1-2 graczy.

Datę premiery Robo Wars w cyfrowej dystrybucji (Nintendo eShop) zaplanowano na 15 kwietnia 2022 r.

źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Fan muzyki, Marvela i marki Apple. Piszę również na MoviesRoom.pl. Zbieram komiksy i płyty winylowe.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?