Ships 2022 zapowiedziane na PC i konsole. Polska gra połączy strategię i symulator

W przyszłym roku na PC i konsolach zadebiutuje Ships 2022, nowa gra łącząca w sobie strategię ekonomiczną i symulator z elementami gry akcji – zapowiedziało Games Box S.A. Tytuł pozwoli zarówno na zarządzanie własnym portem, jak i samodzielne prowadzenie różnego rodzaju wypraw morskich. Po premierze na PC Ships 2022 trafi też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Producentem Ships 2022, tytułu skoncentrowanego na jednoosobowej rozgrywce i będącego miksem gatunkowym, jest polska firma Games Box S.A. Wydawcami będą Games Box S.A. oraz Ultimate Games S.A.

Ships 2022 to kontynuacja Ships 2017 i jednocześnie całkiem nowe i świeże otwarcie dla tej marki. Szykujemy mocno zróżnicowaną rozgrywkę, która będzie składać się z części strategicznej i symulacyjnej. W tej pierwszej będziemy zarządzać i dbać o rozwój własnego kompleksu portowego – tutaj Ships 2022 będzie rozbudowaną strategią ekonomiczną. Druga połowa gry będzie jednak polegać na prowadzeniu różnych wypraw morskich, gdzie pokierujemy np. tankowcem czy jednostką ratunkową, by wykonać określone zadania” – mówi CEO Games Box S.A., Tomasz Supeł.

Jak zapowiadają twórcy, Ships 2022 zaoferuje otwarty świat – z portami wzorowanymi na rzeczywistych kompleksach oraz wodami wszechoceanu. Do dyspozycji graczy oddane zostaną różne statki, w tym np. kontenerowce, tankowce, wycieczkowce, lodołamacze i jednostki ratunkowe.

Gra ma wyróżniać się także m.in. realistycznym podejściem z dobowym systemem czasowym oraz sporą losowością (np. zmienne warunki pogodowe).

Porty i statki to jeden z kluczowych elementów całego krwioobiegu międzynarodowego handlu. W Ships 2022 chcemy przybliżyć graczom ten fascynujący świat. Zarządzanie kompleksem portowym, poszczególnymi jednostkami i pracownikami będzie dla fanów strategii ekonomicznych odświeżającym wyzwaniem. Możliwość samodzielnego poprowadzenia różnych wypraw morskich będzie z kolei dużym urozmaiceniem, bo tutaj też nie ma miejsca na nudę – pływanie po morzach i oceanach ma w sobie niezmiennie coś naprawdę specjalnego” – dodaje Tomasz Supeł.

Ships 2022 – główne cechy:

  • portowa strategia ekonomiczna;
  • symulator morskich wypraw;
  • morza i oceany całego świata;
  • wiele rodzajów statków;
  • otwarty świat i zdarzenia losowe.

Gra trafi najpierw na PC (Steam), a potem ma zostać wydana także na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Datę premiery ustalono na 2022 r.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?