Sięgnij gwiazd z platformą NVIDIA Studio i twórz niezwykłe modele 3D

Tworzenie grafiki 3D to niezwykle trudna sztuka, które pozwala na niebywałe formy ekspresji. W przestrzeni cyfrowej nie ma żadnych ograniczeń. Doskonale wie o tym Brellias, artysta, który zaprezentował swoje najnowsze dzieło w studio NVIDIA.

Ostatnia praca tego rdzennego Chilijczyka to Estrellitas, czyli „gwiazdki”, jest niezwykle imponująca, bogata w żywe kolory, a jej teksturowanie zostało przeprowadzone w mistrzowski sposób.

Autor rozpoczął prace nad kreacją od zwizualizowania i przetworzenia istniejącego modelu kobiety w 3D za pomocą wbudowanego w aplikację Blender modyfikatora wielu rozdzielczości. Następnie Brellias skorzystał z akcelerowanego przez kartę graficzną odszumiania OptiX rzutni Blendera.

Główna gwiazda wieczoru, czyli karta GeForce RTX, pomogła twórcy również w kolejnych zadaniach. Przyspieszała proces korekcji kolorów, edycji wideo i określania zakresu barw, znacznie skracając czas pracy. Artysta czerpał również inspirację dla Estrellitas ze swojego osobistego zainteresowania technologiami NVIDIA i kartami graficznymi GeForce RTX, które znacząco wspomagają procesy tworzenia treści i sztuki.

Twórca zainteresował się również możliwościami AI, co pozwoliło mu odkryć aplikację NVIDIA Broadcast. Usprawniła one działanie jego mikrofonu, eliminując hałas zewnętrzny, echo i szum, co jest szczególnie przydatne, biorąc pod uwagę miejskie otoczenie, w którym pracuje artysta.

„Każdy etap mojego procesu twórczego wiąże się w taki czy inny sposób z akceleracją GPU lub sztuczną inteligencją”, powiedział Brellias. „Nie wyobrażam sobie tworzenia bez wydajnej karty graficznej”.

Każdy użytkownik może zapoznać się z aplikacją Broadcast oraz całym wachlarzem programów z ekosystemu Studio, takich jak Canvas, który korzysta z mocy sztucznej inteligencji i zamienia proste pociągnięcia pędzla w obrazy realistycznych krajobrazów, czy RTX Remix, który pozwala modderom tworzyć z pomocą AI odświeżone wersje klasycznych gier. Wszystkie aplikacje są dostępne bezpłatnie dla posiadaczy kart graficznych RTX.

Więcej informacji o warsztacie Brelliasa, jego dziele i aplikacjach Studio można znaleźć w najnowszym wpisie na blogu In the NVIDIA Studio.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?