Sifu już dostępne na PS4/PS5 oraz Epic Games Store!

Sifu to świeże spojrzenie na świat beat ’em up. Najnowszy twór niezależnego studia Sloclap (twórców Absolvera) to bardzo ciekawa i nowatorska rozgrywka single-player. Debiutuje już dziś na konsolach Sony i PC-tach.

Sifu to wyzwanie

Gra wygląda na typową bijatykę w klimacie kung-fu, lecz nie jest to do końca zbieżne z prawdą. Sifu to przede wszystkim test. Sprawdzian umiejętności, ale też cierpliwości i wytrwałości. Ta produkcja zmusza graczy, aby dążyli do perfekcji. Według recenzentów przejście tej gry może zająć około dwóch godzin. MOŻE to słowo klucz. W rzeczywistości będzie to znacznie dłużej.  Sifu nie jest łatwe i nie ukrywa tego. Przy każdej śmierci naszego bohatera, starzeje się on coraz bardziej, aż w końcu umiera. Do tego dochodzi fakt, że punkty kontrolne są jedynie między poszczególnymi poziomami. Cała gra składa się z pięciu leveli, każdego innego od pozostałych. Warto wspomnieć jeszcze, że wiek naszej postaci nie resetuje się po przejściu do następnego rozdziału, a jedynie się zapisuje.

Niełatwe, ale ładne i warte trudu

To wszystko sprawia, że nie jest to produkcja, która spodoba się każdemu. Na pewno będzie umieć zirytować niektórych graczy. Tylko ci najbardziej zdeterminowani i powtarzalni ujrzą w Sifu perełkę. Z czasem gracz nabiera wprawy, odblokowuje skróty i pokonuje wrogów bezbłędnie. W grze dostępny jest też rozwój postaci. Za zdobyte punkty doświadczenie da się odblokować nowe umiejętności, które pomogą w trakcie walki. Dodatkową cegiełką mogącą zachęcić do kupna jest zjawiskowa oprawa graficzna, która dodaje klimatu i wręcz cieszy oczy. Możecie sami zobaczyć, jak prezentuje się znakomite intro tej produkcji.

https://twitter.com/SifuGame/status/1491018978403172359

Zobacz również: 3-miesięczna subskrypcja PlayStation Plus tańsza o połowę!

Sifu w dniu premiery ma wysokie 81 na PS5 i 77 na PC według krytyków na stronie metacritic.com. Jeżeli nie odstrasza was opis gry, to raczej nie pożałujecie zakupu. Cena na Epic Games Store wynosi 139 zł, a na PlayStation Store nieco więcej – 179 zł. Dostępna jest jeszcze wersja Deluxe (koszt to 229 zł), która zawiera dodatkowo cyfrowy artbook oraz soundtrack.


Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: Sloclap

Więcej informacji o
, , , , , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?