Stwórz wirtualnego asystenta AI korzystając z kart graficznych GeForce RTX. Kolejny konkurs dla twórców cyfrowych

Środowisko 3D oferuje ogromne możliwości, które Moonshine Studio wykorzystuje do tworzenia profesjonalnych i widowiskowych animacji oraz efektów specjalnych (VFX).

W tym tygodniu reprezentujący studio artysta Eric Chiang podjął się kolejnego twórczego wyzwania, które tym razem miało ułatwić pracę w firmie.

Recepcjoniści w biurze Moonshine Studio byli stale zaangażowani w spotkania i witanie gości, co uniemożliwiało im wykonywanie innych, kluczowych zadań. Chiang znalazł rozwiązanie tego problemu. Stworzył realistyczny, interaktywny model 3D, który stał się podstawą nowej wirtualnej pomocniczki opartej na sztucznej inteligencji nazwanej NANA.

Eric stworzył asystentkę NANA korzystając z certyfikowanego przez platformę NVIDIA Studio komputera MEG Trident X2 13, wyposażonego w kartę graficzną GeForce RTX 4090. Jego kreatywna praca została znacząco usprawniona dzięki rdzeniom Tensor, które zapewniają turbo doładowanie dla zadań związanych z AI, co pozwala oszczędzić sporo czasu i znacząco podnieść jakość tworzonych dzieł. Platforma RTX oraz AI znacząco zwiększa wydajność również w gamingu i innych zastosowaniach.

Wszystkie te funkcje wspierane są przez wyspecjalizowany sterownik NVIDIA Studio, który zapewnia niezwykłą wydajność i stabilność działania. Usprawniona wersja sterownika ukazuje się co miesiąc. Grudniowy sterownik jest już dostępny do pobrania. Wprowadza on wsparcie dla wtyczki Reallusion iClone AccuFACE, usprawnienia związane z dźwiękiem oraz kodek AV1 w programie HandBrake i wiele więcej.

Ponadto, początkujący twórcy cyfrowi mogą wziąć udział w kolejnym wyzwaniu. Artystyczna społeczność The Rookies organizuje konkurs Meet Mat 3, sprawdzający umiejętności malowania tekstur w 3D. Udział w nim mogą wziąć studenci i profesjonaliści z nie więcej niż rocznym doświadczeniem w branży. Prace powinny powstać w Adobe Substance 3D Painter na przygotowanej wcześniej postaci MAT w ich własnym, unikalnym stylu. Wśród nagród znajdziemy między innymi karty graficzne GeForce RTX oraz tablety graficzne Wacom Cintiq. Zarejestruj się tutaj. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 stycznia 2024 roku.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat asystentki NANA oraz akceleracji RTX i AI odwiedź najnowszy wpis na blogu In The NVIDIA Studio.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?