Technics wprowadza kolejną generację kultowych gramofonów high-end z serii SL-1200

Renomowana marka hi-fi Technics ogłosiła dziś premierę kolejnej generacji swoich powszechnie cenionych gramofonów – SL-1200GR2 i 1210GR2.

Korzystając z nowej metody sterowania napędem oraz nowego wielostopniowego zasilacza, SL-12000GR2 i 1210GR2 oferują płynną, dokładną stabilność obrotów i wyjątkowo niski poziom szumów.

Najważniejsze cechy:

  • Nowy system napędu silnika, który eliminuje mikrowibracje.
  • Wielostopniowy cichy zasilacz o niskim poziomie szumów i zmienności napięcia.
  • Ulepszony system sprzężenia zwrotnego obrotów.
  • Wysokiej jakości elegancka konstrukcja i doskonała użyteczność dzięki klasycznemu układowi Technics.

Dzięki nowemu podejściu do sygnału sterującego silnikiem, nowa generacjaSL-1200GR2 i 1210GR2 zapewnia ogromny skok wydajności, umożliwiając znacznie lepszą precyzję śledzenia. Wibracje silnika są znacznie zredukowane dzięki zastosowaniu sygnału PWM generowanego przez modulację Delta-Sigma(ΔΣ) – metodę precyzyjnej 1-bitowej konwersji cyfrowo-analogowej z wykorzystaniem opatentowanej przez Technic technologii w pełni cyfrowego wzmacniacza JENO Engine.

Podejście to, określane jako Delta-Sigma(ΔΣ)-Drive, ma znaczący wpływ na wydajność śledzenia gramofonu, szczególnie w zakresie częstotliwości, w którym wibracje silnika pokrywają sięz naturalnym rezonansem kombinacji ramię/wkładka. Precyzja prędkości obrotowej nowego typu gramofonu SL-1200GR2 i 1210GR2 została również zwiększona dzięki połączeniu napędu Delta-Sigma(ΔΣ)-Drive i magnetycznie zasilanego generatora częstotliwości (FG) z systemem wykrywania prędkości. Rezultatem jest zwiększona precyzja sygnału z dokładną sceną dźwiękową, ulepszonym obrazowaniem i bardzo niskim poziomem szumów.


Źródło: Technics


Ogólny zasilacz również doczekał się znaczącego ulepszenia w najnowszej generacji modelu. Nowy wielostopniowy cichy zasilacz SL-1200GR2 i SL-1210GR2 łączy niskoszumowy, szybki zasilacz pracujący z częstotliwością ponad 100 kHz z obwodem redukcji szumów odziedziczonym po gramofonie SL-1000R. Pozostały szum jest eliminowany poprzez wstrzykiwanie prądu o odwróconej fazie rzeczywistego szumu, co zapewnia wyjątkowy stosunek sygnału do szumu i ogólną wydajność sygnału.

SL-1200GR2 i SL-1210GR2 posiadają również dwuwarstwową dolną obudowę wykonaną z aluminium i Bulk Moulding Compound (BMC), co w połączeniu zapewnia wysoką odporność na wibracje. Gramofony korzystają również z dwuwarstwowego talerza wykonanego z aluminium i wytłumionego ciężką gumą, aluminiowego ramienia o wysokiej czułości w kształcie litery S oraz izolowanych nóżek. Ogólny projekt został dopracowany dzięki nowemu dopasowaniu kolorów wszystkich części i elementów, aby uzyskać elegancki wygląd, który nie zostanie naruszony podczas transportu dzięki nowemu, przyjaznemu dla środowiska opakowaniu.

Mówiąc o najnowszej wersji, Frank Balzuweit, Senior Product Manager w Technics Europe, powiedział: „Chcieliśmy oprzeć się na reputacji naszej istniejącej konstrukcji i dlatego opracowaliśmy nowe SL-1200GR2 i SL-1210GR2 wokół kultowego bezrdzeniowego silnika z napędem bezpośrednim o doskonałej precyzji obrotów. Przyjrzeliśmy się temu, jak poprawiliśmy precyzję sygnału w naszych cyfrowych komponentach audio, zwłaszcza we wzmacniaczu referencyjnym SU-R1000, który optymalizuje winylowe sygnały analogowe przy użyciu złożonej technologii cyfrowej. Naszym celem było wykorzystanie naszej technologii napędu bezpośredniego i przeniesienie jej na wyższy poziom pod względem precyzji. Osiągnęliśmy to poprzez redukcję wibracji silnika oraz optymalizację napędzających fal sinusoidalnych za pomocą generowania sygnału PWM przy użyciu modulacji Delta-Sigma(ΔΣ), stosowanej w naszych w pełni cyfrowych wzmacniaczach.”

Nowe SL-1200GR2 i SL-1210GR2 będą dostępne od października 2023 r. w kolorze srebrnym i czarnym, u autoryzowanych sprzedawców Technics.


Zobacz również: Chromebook doczeka się konkurencji? Apple szykuje nowy produkt

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Technics

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo