REKLAMA

Technologie jutra dostępne już dziś – Samsung pokazał swój modelowy dom przyszłości

Łazienkowe lustro diagnozujące Twój stan zdrowia, a może wanna połączona ze smartfonem, którą możesz napełnić jeszcze zanim wrócisz do domu? Według marki Samsung takie rozwiązania już niebawem przestaną być scenariuszem filmu science fiction, lecz naszą codziennością. Aby przygotować  nas na  nadchodzącą  rzeczywistość marka postawiła w Seulu modelowy dom przyszłości.

Jak podaje badanie IDC, w 2019 roku światowy rynek systemów do inteligentnych domów wzrośnie o 26,9%  w porównaniu do zeszłego roku. Coraz więcej konsumentów docenia bowiem korzyści, jakie płyną z połączenia za pośrednictwem sieci wykorzystywanych na co dzień urządzeń, co potwierdza ankieta przeprowadzona pod koniec ubiegłego roku przez TraQline. Zgodnie z jej wynikami, 40% konsumentów używa swoich smart urządzeń dla domu minimum dwa razy dziennie. Do wiodących producentów rozwiązań w tym zakresie można zaliczyć także firmę Samsung, która tworząc systemy Bixby i Tizen, a także rozwijając aplikację SmartThings pozwoliła użytkownikom zarządzać nowoczesnymi urządzeniami , takimi jak lodówki, pralki, telewizory, smartwatche  czy klimatyzatory.

REKLAMA

Zobacz również : Samsung Galaxy Fold – jednak później niż przypuszczano

Co znajdziemy w modelowym domu Samsung?

Odwiedzający modelowy dom koreańskiego producenta będą mogli poznać multimedialną lodówkę Family HubTM z wbudowanym ekranem dotykowym. Urządzenie  wyposażono w wirtualnego asystenta Bixby i system operacyjny Tizen, czyniący ją łatwym w obsłudze, dostępnym dla wszystkich domowników komputerem, znajdującym się w centrum domu – czyli kuchni. W modelowym domu można będzie także zdalnie kontrolować oświetlenie i klimatyzację za pośrednictwem Alexy Amazona, a także poznać nowinki ze świata rozrywki, które ,,przekaże” głośnik skonstruowany przez Naver Corp. Producent nie zamierza jednak poprzestać na tworzeniu pokazowych domów i planuje w 2022 wcielić swoje rozwiązania w życie. W mieście Busan ma powstać 2600 podobnych mu apartamentów, które będzie można zamówić już latem tego roku.

Rozwiązania przyszłości już dziś w naszych domach

Już dziś możemy  wyposażyć naszą kuchnie, łazienkę czy salon w sprytne rozwiązania Smart Home, które mają na celu usprawnienie naszych codziennych obowiązków. Dzięki aplikacji SmartThings, możemy zdalnie nastawić odpowiedni tryb pieczenia w piekarniku Dual Cook FlexTM oraz monitorować jego pracę. W tym czasie możemy się zastanowić nad zakupami. Funkcja View Inside we wcześniej wspomnianej lodówce Family HubTM pozwala nam zajrzeć do wnętrza lodówki z poziomu telefonu. Aplikacja SmartThings pozwala nam także zdalnie sterować robotem sprzątającym POWERbotTM, który posprząta mieszkanie nawet pod naszą nieobecność. Możemy też zaplanować pranie i dobrać najlepszy program w pralce QuickDriveTM , a także włączyć okap czy klimatyzację.

Na naszych oczach domy i mieszkania stają się asystentami wspierającymi nas w codziennych obowiązkach, pomagają w organizacji życia rodzinnego, a także ułatwiają odpoczynek.  Coś, co jeszcze niedawno było wizją pisarzy, czy reżyserów, liderzy branży technologicznej czynią naszą rzeczywistością.

Źródło: Materiały prasowe/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo