W opakowaniu recenzowanego dziś sprzętu oprócz samej kamerki znajduje się w nim cały zestaw, który posłuży do prawidłowego zamocowania urządzenia. Dzięki specjalnemu uchwytowi wraz z dołączonymi śrubkami możemy przymocować kamerkę do sufitu bądź ściany. Długi kabel USB wraz z wtyczką zapewnia konieczne do działania zasilanie. Sama kamerka prezentuje się bardzo estetycznie i nowocześnie. Jej wymiary to 122 × 78 × 78 mm, natomiast waga to zaledwie 349 g.
Kilka minut zajmuje samo parowanie kamerki z naszym telefonem. By jednak to zrobić musimy mieć wcześniej pobraną aplikację Mi Home. Dokładnie tą samą, którą używaliśmy w przypadku testowania hulajnogi Mi Scooter 3. Gdy już połączymy się z naszą kamerką domową, mamy do dyspozycji cały panel sterowania. Kamerka posiada liczne funkcje, które mają swoje zastosowanie w codziennym użytkowaniu. Oczywiście, by mieć zarejestrowany obraz z danego dnia, musimy również zaopatrzyć się w kartę SD (zdjęcie nr 3). Funkcja monitorowania domu pozwala ustalić dzień tygodnia, w którym kamera wchodzi w tryb ochrony. Oznacza to, że wychodząc z domu i włączając tą funkcję, sprzęt monitoruje teren i jeśli wykryje ruch – wysyła powiadomienie na telefon. Wtedy my, gdziekolwiek się znajdujemy, możemy szybko skontrolować sytuację. Jeśli tego sobie życzymy, kamerka zapisuje całą historię monitoringu w aplikacji.
Co ciekawe również, możemy za pomocą kamerki rozmawiać w czasie rzeczywistym. By przetestować tą funkcję, połączyłem się z kamerką poza domem i zacząłem wołać innego domownika. Po jakimś czasie zdziwiony tata przyszedł i gdy znalazł kamerkę mogliśmy nawet prowadzić konwersację. Jakie to może mieć zastosowanie? Na przykład jeśli zależy nam na stałym kontrolowaniu stanu samotnej, starszej osoby, gdy wydarzy się coś niefortunnego, a zauważyliśmy akurat to z pozycji aplikacji, możemy nawiązując kontakt głosowy, od razu upewnić się, czy nic poważnego się tej osobie nie stało. Tak jak jest to ujęte w nazwie urządzenia, kamerka dysponuje ruchem w zakresie 360°, więc po dobrym jej umieszczeniu możemy z łatwością monitorować dosyć duży obszar. Do działania kamerki niezbędne jest zarówno stałe połączenie z zasilaniem i Wi-Fi. Jest to jedyny znaczący minus kamerki, ponieważ nie możemy korzystać z niej bezprzewodowo.
Co do jakości obrazu jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony. Obserwując na telefonie, co w danym momencie rejestruje kamera, widziałem wszystko wyraźnie i klarownie. Kamera może również automatycznie przełączać się w tryb noktowizyjny w nocy, zgodnie ze zmianą oświetlenia otoczenia, co pozwala na wyraźne rejestrowanie obrazu w ciemności. I to też wychodzi jej naprawdę przyzwoicie.
Kamerka na stronie producenta wyceniona jest na trochę ponad 200 złotych. Za tą cenę otrzymujemy bardzo zaawansowany sprzęt, posiadający mnóstwo przydatnych funkcji. Mi 360° Home Security Camera 2K Pro znajdzie swoje zastosowanie przede wszystkim w domach osób, które opiekują się czy to dzieckiem, czy osobą starszą. Jednak również wyjeżdżając na wakacje, dla własnego spokoju możemy zaopatrzyć się w recenzowaną dziś kamerę i bezpiecznie cieszyć się ze spędzanego urlopu.
Zobacz również: Recenzja Xiaomi Redmi Mi Buds 3 Pro – najlepsze słuchawki w średniej półce cenowej?