Natec Octopus 2 – test zestawu klawiatury i myszy idealnego na powrót do szkoły!

Dopełnij swoje stanowisko komputerowe bezprzewodowym zestawem Natec Octopus 2

Postęp technologiczny jest nieunikniony. Jeszcze 10 lat temu w szkołach używano dziennika w postaci materialnej, za pomocą długopisu zapisywano oceny i uwagi, a wcześniej przygotowana lista służyła do sprawdzania obecności uczniów. Dziś wszystko odbywa się przy użyciu komputera – umieszczone w sieci dzienniki elektroniczne to obecnie powszechny sposób na prowadzenie i monitorowanie rozwoju uczniów. Nic dziwnego, że nauczyciele chwalą sobie takie rozwiązanie, skoro jest ono o wiele łatwiejsze i szybsze w obsłudze.

Jednak do prowadzenia dziennika w taki sposób lub też do wykonywania jakichkolwiek aktywności w Internecie, ważny jest także sprzęt komputerowy, którym posługujemy się podczas korzystania z sieci. Ponieważ sam pecet to jedno, warto zadbać także o urządzenia peryferyjne, w tym oczywiście klawiaturę i myszkę. A co gdyby nie trzeba się było tyle zastanawiać i kupić za jednym zamachem zestaw zawierający oba sprzęty? Przed wami test Natec Octopus 2 –  bezprzewodowego zestawu składającego się z myszy i klawiatury, idealnie przystosowanego do pracy szkolnej i biurowej.


Natec Octopus 2


Budowa i wykonanie zestawu

Wspomniałem już, że Natec Octopus 2 to zestaw, więc będziemy mieli do czynienia nie z jednym, a z dwoma urządzeniami. Skupię się osobno na każdym z nich, lecz także sprawdzę jak komponują i uzupełniają się nawzajem. Otwierając opakowanie od razu rzuca się w oczy pełnowymiarowa klawiatura i myszka, oba sprzęty są bezprzewodowe więc nie ma tu mowy o jakichkolwiek kabelkach. Poza nimi znajdziemy instrukcję obsługi i co warto zaznaczyć, baterie zasilające. Nie każdy producent decyduje się na dołączenie do produktu właśnie baterii co czasem skutkuje wymuszoną wycieczką do sklepu po ogniwa zasilające nasz sprzęt. Tym razem obeszło się bez takowej wędrówki, więc bez przeciągania przejdźmy do samych urządzeń.



Jako pierwsza pod lupę wędruje myszka. Co od razu mnie zaskoczyło, to to że jest ona stosunkowo mała w porównaniu do mojej – co prawda dosyć dużej – dłoni. Z drugiej strony jest ona jednak bardzo lekka, co jest przydatną cechą jeśli chodzi o sterowanie. Myszka jest prosta w budowie – wyprofilowanie typowo pod prawą dłoń ma służyć komfortowi podczas użytkowania. Co również chcę zaznaczyć, to fakt że przyciski myszy działają naprawdę cicho. Rolka również nie hałasuje, działając przy tym sprawnie i nie zacinając się. Na spodzie myszki znajduje się miejsce na baterie typu AA, sensor optyczny, przycisk do włączania, a także guzik o którym więcej w dalszej części artykułu.



Z kolei, to co cechuje naszą klawiaturę, to na pewno jej niski profil, membranowa konstrukcja oraz ergonomiczne wgłębienia klawiszy. Sprzęt ten jest cienki, lecz dzięki podpórce solidnie stoi na dobrej wysokości dla rąk podczas pracy. Sprawia wrażenie lepiej i solidniej wykonanej w porównaniu do myszki. Tak samo jednak, jak w jej przypadku, klawisze działają równie cicho -sprawdzi się to podczas nocnych sesji przy komputerze. Ułożenie przycisków jest identyczne, jak w każdej pełnowymiarowej klawiaturze – z boku mamy klawisze numeryczne, z góry zaś – funkcyjne. Jedynie mogą Was zaskoczyć trzy, wyróżniające się szarym kolorem oddzielne przyciski, służące funkcji, o której wspomnę w kolejnym akapicie.



Funkcje klawiatury i myszki

Zarówno guzik na spodzie myszki, jak i szare klawisze na klawiaturze są odpowiedzialne za przełączanie pomiędzy urządzeniami docelowymi. Bowiem Natec Octopus 2 pozwala nam na podłączenie się aż do 3 urządzeń jednocześnie. Wszystko to jest możliwe dzięki potrójnemu, bezprzewodowemu trybowi komunikacji – 2.4 GHz + 2x BT 5.0 Jest to cecha którą nie zastaniemy w przypadku zestawów przewodowych, a która na pewno sprawdzi się podczas pracy nad większymi projektami. Skoro już jesteśmy przy projektach, często zmuszeni jesteśmy do wykonywania bardziej dokładnych ruchów lub też szybkich manewrów. Tutaj przyda się wybór czułości myszki spośród trzech poziomów DPI (800, 1200, 1600). Nie jest to wielki zakres, jednak wystarczający do codziennej pracy. Ostatnią funkcją którą wyróżnię w tym akapicie jest zarządzanie energią. Wydawać by się mogło, że skoro oba urządzenia zasilane są tylko jedną baterią, przywołane na początku wędrówki do sklepu będą częstsze. Jednak nic bardziej mylnego. Producent zaprojektował zestaw tak, by ten wykrywał brak użytkowania, usypiając sprzęt. Dzięki temu energia jest oszczędzana, a czas działania na jednej baterii znacząco się wydłuża.



Wrażenia z użytkowania

Zestaw Natec Octopus 2 używałem głównie do pracy z tekstem i do surfowania po Internecie. Za co chcę najbardziej pochwalić oba urządzenia to za ich bardzo ciche klawisze. Zarówno te w myszce, jak i również te w klawiaturze działały sprawnie i bez opóźnień, co bardzo dobrze wpłynęło na moją opinię końcową o tym produkcie. Dodatkowo wymienione wyżej funkcje również przydały się w codziennym użytkowaniu. Czego mi jednak zabrakło w obu sprzętach? Może to dużo, lecz gdyby producent zdecydował się umieścić białe podświetlenie pod klawiszami, nocne sesje byłyby jeszcze bardziej przyjemne. Mimo, że klawisze działają ledwo słyszalnie, tak bez dostępu do światła ciężko zobaczyć znaki klawiszy jeśli nie pamięta się na pamięć ich położenia. Z kolei w myszce poprawił bym lekko jakość wykonania, która i tak jest bardzo przyzwoita.

Podsumowanie

Nie powiedziałem jeszcze o cenie recenzowanego dziś zestawu, więc teraz jest okazja żeby o niej wspomnieć w podsumowaniu. Zestaw Natec Octopus 2 znajdziemy już za niecałe 150 zł na stronie producenta. Jest to niewielka kwota, patrząc na fakt, że w tej cenie mamy zarówno myszkę, jak i klawiaturę. Moim zdaniem jest to świetny wybór typowo pod pracę biurową, a także dobra opcja dla nauczycieli korzystających z komputera w szkolnych biurkach. Sprawdzi się również dla studentów i uczniów do wykonywania prac domowych.

Skoro mamy już klawiaturę i myszkę, skompletujcie swój zestaw stanowiska komputerowego i wpadnijcie sprawdzić artykuł o podkładkach firmy Natec – kliknij tutaj.


Zobacz również: Najlepsze telefony w 2023 roku do 2500 zł – RANKING

Materiał stworzony przy współpracy z Natec

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?