TCL 55C655 Pro – recenzja telewizora. Nowy wymiar rozrywki na miarę bramki, czy może jednak spalonego?

TCL to założona w 1981 roku chińska firma specjalizująca się w produkcji elektroniki użytkowej. Jest jednym z największych producentów telewizorów na świecie, a jej oferta obejmuje także sprzęt audio, urządzenia AGD i elektronikę mobilną. Firma jest znana z innowacyjnych technologii i konkurencyjnych cen, co sprawia, że jej produkty cieszą się dużą popularnością w wielu krajach. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście marka oferuje telewizory warte uwagi – z tego powodu zawitał do nas najnowszy TCL 55C655 Pro. Nowy wymiar rozrywki na miarę bramki, czy może jednak spalonego? Czy jest to udany i godny polecenia model? Zobaczmy!

REKLAMA

Pierwsze wrażenia, budowa i design telewizora

W trakcie pisania tego artykułu Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej powoli wkraczają w fazę pucharową. Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ podczas testowania urządzenia to właśnie wydarzenie sportowe było wyświetlane na ekranie najczęściej, a marka TCL nawiązała liczne partnerstwa z okazji tegorocznego EURO. W Polsce współpracuje z Polską Reprezentacją Piłki Nożnej, a ambasadorem marki jest sędzia Szymon Marciniak. Wypakowując telewizor z opakowania, możemy zobaczyć na kartonie również logo innych federacji, takich jak Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, Federazione Italiana Giuoco Calcio, czy też Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Partnerstwa te mają zwrócić uwagę potencjalnych klientów na telewizory TCL, jako idealnych do oglądania sportu. Czy rzeczywiście tak jest? O tym przekonamy się w dalszej części artykułu.


REKLAMA


Zobacz również: Chińscy naukowcy odkryli niezniszczalny materiał.


Zacznijmy od postawienia telewizora na nogi. Nie jest to skomplikowany proces, bowiem w opakowaniu znajdują się cztery śrubki potrzebne do zamontowania dwóch nóżek, które po wkręceniu gwarantują  stabilne ustawianie telewizora. Design nie jest rewolucyjny, jednak posiada kilka cech, które przemawiają zarówno na korzyść, jak i zaprzeczają jego innowacyjności. Po pierwsze chcę zwrócić uwagę na wystający z tylnej części telewizora głośnik basowy Onkyo, którego zadaniem jest zamiana naszego salonu w kino domowe. Większa część elementów telewizora wykonana jest z trwałego plastiku co też sprawia, że nie jest on tak ciężki podczas transportu, jak te z obudową aluminiową.

Projektanci zaprojektowali urządzenie tak, by jego smukły i uniwersalny wygląd pozwalał wkomponować się w każdy styl otoczenia domowego i muszę przyznać że rzeczywiście tak jest. Telewizor wygląda elegancko i w kontekście designu nie mam żadnych zastrzeżeń – no może poza jednym. Nie do końca przypadły mi do gustu wspomniane na początku nóżki – bardziej preferuje jedną podstawkę. Brak regulacji wysokości w takim rozwiązaniu z dwiema nóżkami również może być uciążliwym, jeśli ktoś posiada soundbar leżący przed telewizorem. Jednak to tylko kwestia gustu i każdy może posiadać inne zdanie na ten temat.



Jakość obrazu i dźwięku

Najważniejszy fragment tej recenzji, bowiem większość z Was najbardziej interesuje jak po prostu działa ten sprzęt, jak gra i czy wyświetlany obraz zapewnia oczekiwaną jakość. Telewizor posiada wiele różnych technologii, poszczególnie wpływających na pojedyncze aspekty grafiki, całościowo komponujących jeden żywy, wyjątkowy obraz. Full Array Local Dimming stosowane jest głównie w telewizorach, aby poprawić jakość obrazu poprzez lepsze zarządzanie podświetleniem w różnych strefach ekranu. Dzięki lokalnemu zaciemnianiu możliwe jest osiągnięcie głębszych czerni i jaśniejszych bieli, co prowadzi do lepszego kontrastu i bardziej realistycznego obrazu. Technologia QLED wykorzystuje kropki kwantowe do generowania światła lub filtracji światła emitowanego przez podświetlenie LED. Dzięki temu można uzyskać szerszą gamę barw i większą jasność, co przekłada się na bardziej żywe i realistyczne kolory na ekranie.


Zobacz również: Tesla Model Y – recenzja samochodu. Wygoda i rozrywka nowej generacji!


4K HDR (High Dynamic Range) PRO 600 – HDR jest standardem, który zwiększa zakres kontrastu i jasności obrazu, umożliwiając wyświetlanie szczegółów w najciemniejszych i najjaśniejszych obszarach sceny jednocześnie. Technologia 4K HDR PRO 600 zapewnia jasność do 6000 nitów, co sprawia, że obrazy są bardziej dynamiczne i przyjemne dla oka. Recenzowany telewizor obsługuje różne standardy HDR (HDR10, HDR HLG, HDR10+, HDR Dolby Vision) dzięki czemu może automatycznie dostosować obraz do najlepszej jakości w zależności od źródła treści. Na przykład HDR10+ i Dolby Vision oferują dynamiczne metadane, które dostosowują jasność i kolorystykę do każdej sceny, co prowadzi do bardziej precyzyjnego i immersyjnego doświadczenia oglądania.



Telewizor TCL C655 PRO zapewnia również naprawdę solidną jakość dźwięków. ONKYO 2.1 CH 50W Hi-Fi dostarcza wyrazisty i głęboki bas, który można najlepiej usłyszeć w „wybuchowych” scenach akcji.  Technologie DTS Virtual, DTS-HD oraz Dolby Atmos łączą się, aby dostarczyć trójwymiarowy dźwięk, który otacza z każdej strony, wypełniając przestrzeń salonu lub pokoju, co przekładać się ma na nasze domowe kino. Pracuje to naprawdę zadawalająco i pozwala bardziej wczuć się w klimat oglądanego filmu. Jednak by jeszcze bardziej usprawnić ten aspekt zawsze warto zaopatrzyć się w dodatkowe głośniki.

Wszystko to sprawia, że korzystanie z telewizora TCL C655 jest naprawdę przyjemne. Oczywiście nie jest to najlepszy możliwy obraz jaki widziałem w życiu, jednakże patrząc na to, w jakiej półce cenowej został upozycjonowany ten telewizor, jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Obraz jest żywy, realistyczny, przejrzysty, szczegóły są wyraźne – czyli to wszystko, co potrzebuje przeciętny użytkownik. Telewizor idealnie nada się do codziennego oglądania telewizji czy też korzystania z serwisów streamingowych, a jak się także zaraz okaże, nawet do grania.



Gry i Google TV

Podłączenie konsoli do tego telewizora jest prostą sprawą, a wybierając ten model, nie będziecie zawiedzeni również pod względem gier wideo. 120 Hz odświeżanie eliminuje opóźnienia, a rozgrywka staje się bardzo  płynna. Dodatkowo, obraz HDR w trybie Dolby Vision sprawia, że doznania z gier są bardzo realistyczne i cieszą oko. Jednak to nie wszystko. Jeśli nie macie konsoli, a także chcielibyście nieco pograć w gry wideo, dzięki oprogramowaniu Google TV posiadamy dostęp do szerokiej gamy aplikacji i gier dostępnych w Google Play. Platforma Google TV również sprawia, że wszystkie dostępne funkcje telewizora TCL 55C655 Pro są łatwe do znalezienia i korzystania, a samo korzystanie jest niezwykle proste również dzięki pomocy asystenta głosowego.



Wrażenia z użytkowania

Telewizor TCL 55C655 Pro to doskonały wybór dla miłośników sportu, oferujący bardzo dobre wrażenia podczas transmisji. Dzięki technologii HDR, zapewaniającej bogatą palet barw oraz głęboką czerń każdy detal meczu czy wyścigu jest wyjątkowo wyraźny i dynamiczny, co sprawia, że akcje na ekranie nabierają tempa, a do tego dochodzi naprawdę fajne brzmienie basów.

Telewizor trafił do mnie do testów wraz z rozpoczęciem się EURO i cieszę się, że mogłem przetestować go właśnie podczas tej imprezy. Sprzęt ten sprawdzi się w każdym domu zarówno podczas codziennego oglądania programów, meczy, poprzez element kina domowego, kończąc na grach video. W tym przedziale cenowym TCL 55C655 Pro wyróżnia się zdecydowanie na tle konkurenta, co czyni go godnym polecenia.


Zobacz również: AI ożywia najpopularniejsze memy – Dream Machine od Luma AI

Ilustracja wprowadzenia: www.tcl.com

REKLAMA

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,
REKLAMA

Wejdź do świata filmów i seriali na:

Movies Room logo