TP-Link Archer GX90 – nowy system mesh w standardzie WiFi 6

Stabilne połączenie, duże prędkości i minimalne opóźnienia – to trzy najważniejsze wymagania stawiane przed routerem przez miłośników rozgrywek on-line. Gamingowy router TP-Link Archer GX90 sprawi, że gracze zapomną o istnieniu lagów, wysokiego pingu i niewystarczającej przepustowości.

Archer GX90działa w standardzie 802.11ax (WiFi 6) i posiada trzy pasma sieci bezprzewodowej o łącznej przepustowości dochodzącej do 6579Mb/s: do 4804Mb/s w paśmie 5GHz, do 1201Mb/s w drugim paśmie 5GHz oraz do574Mb/s w paśmie 2,4GHz. Dedykowane graczom pasmo 5GHz wykorzystuje technologie 4T4R i HE160, dzięki czemu wszystkie platformy do gier mają do dyspozycji połączenia o bardzo dużej prędkości, a zakłócenia generowane przez inne urządzenia w ogóle nie są odczuwalne. Gracze mogą cieszyć się płynną grą (nawet kiedy inni użytkownicy obciążają łącze, oglądając filmy w rozdzielczości 4K czy pobierając duże pliki) oraz uzyskać taktyczną przewagę nad przeciwnikami
w trakcie rozgrywki.

Archer GX90 oferuje także super szybkie połączenia przewodowe. Posiada jeden port WAN/LAN 2,5Gb/s, jeden gigabitowy port WAN/LAN oraz trzy gigabitowe pory LAN. Urządzenie wyposażono w jeden port USB 2.0 i jeden szybki port USB 3.0, dzięki którym do sieci domowej można podłączyć  niemal każde urządzenie. Najwyższą wydajność sieci zapewnia czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz.

W najnowszym routerze gamingowym od TP-Link zastosowano szereg rozwiązań i technologiipoprawiającychzasięg orazwydajność urządzenia.

Skuteczność połączeń zwiększona zostałapoprzez wykorzystanie technologii MU-MIMO 4×4, która wysyła pakiety danych do czterech urządzeń w tym samym czasie, optymalizując wydajność całej sieci. ZastosowanieOFDMAaż czterokrotnie zwiększa średnią przepustowość oraz redukuje opóźnienia – dzięki niejz jednego kanału (w sumie jest ich osiem) może korzystać bez zakłócania połączenia nawet kilka urządzeńjednocześnie.TechnologiaAirtime Fairnessogranicza nieefektywne wykorzystywanie przepustowości pasm.Z kolei połączenie ośmiu anten, technologii Beamforming zwiększającej siłę sygnału nadawanego w  kierunku łączących się do routera urządzeń, modułu front-end o dużej mocy oraz 4T4R pozwala na utworzenie silnej i niezawodnej sieci bezprzewodowej.Funkcja DFSumożliwia dynamiczny wybór częstotliwości -automatycznie rozszerza dostępny kanał, stwarzając możliwość korzystania z aktualnie najmniej obciążonego pasma i pozwalając przenieść grę na wyższy poziom.

Dużym udogodnieniem dla graczy sątakże funkcjeGame Acceleratororaz Statystyki Gier. Game Akcelerator automatycznie wykrywa i optymalizuje ruch generowany przez gry, zapewniając wysoką prędkość sieci, co z kolei przekłada się na nieprzerwane gamingowe wrażenia. Statystyki gier natomiast zapewniają dostęp do dopracowanych i szczegółowych zestawień w celu analizy w czasie rzeczywistym opóźnień, czasu gry i wykorzystania zasobów.

Urządzenie wyposażono także  w tzw. Game Protector oraz system HomeCareTM, który skutecznie chroni domową sieć przed cyberatakami, zapewniając bezpieczne połączenie podczas grania online.

Archer GX90 obsługuje technologię OneMesh™, która inteligentnie łączy urządzenia z routerem lub wzmacniaczem sieci bezprzewodowej oferującym najlepszą jakość połączenia. Urządzenia tworzące sieć OneMesh™ współpracują ze sobą, aby tworzyć jednolitą sieć WiFi. Podczas przemieszczania się po domu, telefon lub tablet zawsze połączy się z urządzeniem, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu.

Dzięki intuicyjnej aplikacji Tether, dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS, konfiguracja orazobsługa GX90 są niezwykleproste.

Specyfikacja techniczna urządzeniadostępna jest na stronieTP-Link.

Router Archer GX90jestjuż dostępny w sprzedaży w cenie ok. 1400zł  i objęty został3-letnią gwarancją.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?