REKLAMA

TP-Link Tapo C110 oraz Tapo C210 – nowekamery WiFi do monitoringu domowego

TP-Link wprowadza na rynek dwie nowe kamery WiFi o rozdzielczości 3MP (2304 x 1296 px)do monitoringu wewnętrznego. Urządzenia polecane są osobom, które chcą mieć pewność, że pod  nieobecność w domu, ich mienie jest bezpieczne.

Zarówno Tapo C110, jak i obrotowa Tapo C210,to do doskonały sposób na zabezpieczenie mienia podczas nieobecności w domu. Urządzenia mogą samoczynnie uruchomić alarm dźwiękowy lub świetlny, który
w razie potrzeby odstraszy potencjalnego intruza. Kamery za alarmują także właściciela, kiedy wykryją niepożądany ruch w wybranych do monitorowania obszarach. Dzięki możliwości wydzielenia stref wykrywania ruchu użytkownik może mieć pewność, że nie będzie niepotrzebnie niepokojony, np. z powodu przejeżdżającego za oknem auta. Tapo C110 i C210 nagrywają obraz w rozdzielczości 3MP czyli
2304 × 1296 px. Tak wysoka jakość pozwala na bezproblemowe rozpoznanie twarzy osób, nawet jeśli znajdują się one w dużej odległości od kamery. Dodatkowo Tapo C210 wyposażono w szerokokątny obiektyw (o możliwości obrotu horyzontalnego o 360°), który doskonale nadaje się do monitorowania dużej przestrzeni.

REKLAMA

Urządzenia można obsługiwać przez aplikację Tapo (dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android). Dzięki niej można zarządzać nawet 32 kamerami ulokowanymi w różnych miejscach, np. kuchni, hallu, pokojach i jednocześnie odtwarzać obraz nawet z czterech różnych kamer na jednym ekranie.
W razie wykrycia intruza aplikacja natychmiast wysyła powiadomienie push do właściciela.

REKLAMA

Atutem kamer jest funkcja trybu nocnego z nagrywaniem w podczerwieni, dzięki której możliwe jest wykrywanie ruchu w ciemności na znacznej odległości: aż do 9m w przypadku Tapo C110 oraz do30 w przypadku Tapo C210.Tryb nocny docenią rodzice, którzy chcieliby monitorować małe dzieci śpiące
w oddzielnym pokoju. Wystarczy, że sprawdzą obraz w telefonie, by upewnić się, że wszystko jest
w porządku.

Kamery mogą być także wykorzystywane do dwukierunkowej transmisji wysokiej jakości audio. Pozwalają na skomunikowanie się podczas nieobecności właściciela domu z obecnymi w nim osobami. Dzięki kamerom Tapo rodzice mogą obserwować pozostawione w domu starsze dzieci i na przykład na bieżąco instruować je w zależności od zaistniałej potrzeby. Funkcję rozmowy docenią także opiekunowie zwierząt, którzy przez wbudowany głośnik mogą upomnieć swoich pupili za każdym razem, gdy zauważą, że te zachowują się w nieodpowiedni sposób.

Kamery posiadają funkcję harmonogramu zapisu, dzięki której automatycznie nagrywają obraz woparciu
o wyznaczoną datę i godzinę, nawet jeśli nie wykryją ruchu.  Zastosowanie karty Micro SD (obsługa do 256GB,)pozwala zapisywać nagrywany materiał z 21 dni (512 godzin). Za pomocą aplikacji Tapo użytkownik może w każdej chwili i z dowolnego miejsca odtworzyć wybrany fragment nagrania.

Kamery Tapo C110 i Tapo C210 objętesą36-miesięczną gwarancją producenta.

Więcej informacji na temat Tapo C110 oraz Tapo C210 dostępnych jest na stronie internetowej.

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo