W jakie technologie dla graczy warto zainwestować na początek roku? Palit i Gainward oferują sprzęt na nadchodzące tytuły

Nowy rok to także zupełnie nowe tytuły do ogrania i dostępny sprzęt. W wielu przypadkach może ten ostatni może nam się bardzo przydać w przeciągu najbliższych miesięcy, gdy premier będzie bez liku – co już się zresztą rozpoczęło.

Tym samym zerknijmy, co oferuje nam rynek, spoglądając przede wszystkim na nowości, które oferuje nam Palit oraz Gainward. Najbardziej opłacalne spośród wersji RTX 40 wydają się te „środkowe” – np. Gainward GeForce RTX 4080 Phoenix oraz Palit GeForce RTX 4080 GameRock. Oba posiadają 16 GB VRAM oraz rodzaj pamięci GDDR6X. Dysponują najlepszymi technikami wspierającymi jakość i wydajność (o czym nieco później), posiadając przy tym topowe układy chłodzące.

W przypadku wyróżnionego Gainwarda mówimy o wentylatorach Cyclone Fan, ciepłowodach Hyper Conductive Heat Pipes i żeberkach Diffuser Fins. Przy tym wszystkim chociażby GPU, jak i DRAM pokryte są miedzianą płytą przeciwutleniającą, efektywniej odbierając ciepło, zaimplementowano także rozwiązania pozwalające na luźniejszy przepływ powietrza. Co się zaś tyczy Palita, tutaj pojawia się kwestia ulepszonej wersji wentylatorów Gale Hunter, których struktura pozwala na skuteczniejsze chłodzenie. W tym przypadku także mówimy o miedzianej płytce, usprawniając działanie całej konstrukcji.

DLSS 3 wraz z najnowocześniejszym ray tracingiem to duet doskonały

Absolutnym centrum każdej karty graficznej GeForce RTX z serii 40 jest architektura NVIDIA Ada Lovelace, pozwalając na zoptymalizowanie naszego sprzętu w stopniu znacząco przewyższającym każde inne GPU dostępne na rynku. Co istotne, wspiera ona technikę DLSS 3, która napędzana jest nowymi rdzeniami Tensor czwartej generacji, podkręcając jednocześnie liczbę klatek na sekundę w trakcie rozgrywki. Co istotne, korzysta z zaawansowanego akceleratora optycznego, co zwielokrotnia częstotliwości generowania fps-ów. Wraz z nią pojawia się też ray tracing – prawdziwa rewolucja we współczesnym gamingu. Korzysta z niej już ponad 250 najlepszych gier i aplikacji, a liczba ta stale rośnie wraz z kolejnymi nowymi tytułami pojawiającymi się na rynku.

A gdy już o tym wspominamy, nie sposób nie zatrzymać się przy pozycjach z ostatnich miesięcy, które w największym stopniu pozwolą nam dostrzec zalety związane z tymi rozwiązaniami. W ubiegłym roku na przykład pojawiły się takie hity, jak przepiękne A Plague Tale: Requiem – sequel nagradzanej gry fantasy. Nie zapominajmy także o aż dwóch tytułach z człowiekiem-pająkiem w roli głównej (a dokładniej rzecz ujmując – dwóch), które trafiły do nas z PlayStation i zostały udoskonalone graficznie: Marvel’s Spider-Man Remastered oraz Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. Nie wspominając już o Portalu obsługującym RTX czy ostatnio debiutujący rewelacyjnym remake’u kultowego Dead Space. A na drodze czeka jeszcze masa innych, znakomitych propozycji – w tym remake Resident Evil 4, The Last of Us – Part 1 czy nasze rodzime  Witchfire. Każda z tych gier będzie współgrała z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, zatem jeżeli dotąd nie dokonaliśmy upgrade’u sprzętu, warto obecnie się nad tym zastanowić.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?