XPG zapowiada nową technologię chłodzenia pamięci DDR5

Technologia powlekania PCB zapewnia izolację termiczną podzespołów elektronicznych oraz pozwala zoptymalizować przewodzenie i rozpraszanie energii cieplnej. W porównaniu do klasycznych radiatorów, powłoka chłodząca jest w stanie zmniejszyć temperaturę “podkręconych” pamięci DDR o 8,5 stopnia Celsjusza i poprawić wydajność rozpraszania ciepła o 10,8 proc.

Powłoka termiczna w pamięciach DDR5

Najnowsza technologia chłodzenia wykorzystana zostanie w gamingowych pamięciach DDR 5 charakteryzujących się taktowaniem  4000 MHz (8000 MT/s) lub wyższym. XPG zastosuje ją w modułach z serii LANCER NEON RGB oraz LANCER RGB, które zostaną wprowadzone na rynek w drugim kwartale 2024 r. i zaprezentowane na tegorocznych targach Computex.


XPG zastosuje nową powłokę w modułach z serii LANCER NEON RGB oraz LANCER RGB.

XPG zastosuje nową powłokę w modułach z serii LANCER NEON RGB oraz LANCER RGB.

Powłoka cieplna i AI

Szybki rozwój technologii powlekania termicznego płytek PCB jest odpowiedzią ADATA na zbliżającą się erę obliczeń dokonywanych przez sztuczną inteligencję. Upowszechnienie się AI doprowadzi do skokowego wzrostu szybkości modułów pamięci, a tym samym do zwiększenia ich obciążeń termicznych. Dzięki powłokom odprowadzającym ciepło ADATA chce stać się jednym ze światowych liderów w dziedzinie chłodzenia kart pamięci RAM.

O marce XPG

Marka XPG (XTREME PERFORMANCE GEAR) została założona przez ADATA w celu dostarczania produktów o wysokiej wydajności dla graczy, profesjonalistów esportu i entuzjastów technologii. Jest zaangażowana w tworzenie produktów, które zapewniają ekstremalną wydajność i dlatego ściśle współpracują ze społecznością graczy i esportowców, aby uzyskać wgląd w rzeczywiste potrzeby użytkowników. Dostarczają pełną gamę produktów od systemów, komponentów, urządzeń peryferyjnych po urządzenia i projektują je z myślą o najwyższych standardach stabilności, niezawodności i wydajności. Tworzą również produkty o niezwykle atrakcyjnym wzornictwie, które przyniosły im kilka prestiżowych międzynarodowych nagród, takich jak iF Design i Good Design. Poza produktami, odgrywają aktywną rolę w sponsorowaniu i wspieraniu wydarzeń i drużyn e-sportowych na całym świecie, aby zapewnić ekstremalne wrażenia z gier na najwyższym poziomie.


Zobacz również: Komputer pod choinkę? Wszystko, co musisz wiedzieć przed jego złożeniem

Źródło i zdjęcia: informacja prasowa

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?