Z-Software GmbH powiększa swoje studio poprzez przejęcie zespołu Silver Seed Games

Studio deweloperskie Z-Software GmbH, znane z takich tytułów jak Dustwind czy Autobahn Police Simulator 2, z radością ogłasza, że powiększa swój zespół dzięki przejęciu Silver Seed Games.

Z-Software zostało założone w Dortmundzie w 2008 roku i od tej pory działa jako niezależne studio tworzące gry wideo. Od początku swojej działalności firma pracowała nad wieloma tytułami jako partner zewnętrzny, a także wyprodukowała ponad 17 własnych gier wideo na różne platformy. Do najbardziej udanych należą produkcje z cyklu Autobahn Police Simulator oraz Dustwind.

Silver Seed Games zostało powołane do życia w 2013 roku przez studentów Uniwersytetu Otto-von-Guericke w Magdeburgu. Od tego czasu ugruntowali swoją pozycję na rynku jako niezależny dostawca usług. Do ich najbardziej znanych partnerów należały studia produkujące gry, takie jak Z-Software GmbH i Promotion Software GmbH, a także firmy z branży motoryzacyjnej oraz instytucje publiczne.

Dzięki wieloletniej współpracy nad różnymi grami, stało się jasne, że integracja zespołu Silver Seed Games w strukturach Z-Software będzie opłacalna. Obie firmy zgodziły się, że to przejęcie będzie krokiem, który przyniesie korzyści obu zespołom i ich celom.

Cieszymy się, że nasi przyjaciele z Magdeburga zdecydowali się do nas dołączyć. Doceniamy niezawodność Silver Seed Games, którą mogliśmy obserwować podczas naszej wcześniejszej współpracy – komentuje Andreas Heldtdyrektor generalny Z-Software.

Cieszymy się z tego wielkiego kroku. Jest to dobry znak dla naszego regionu, dla naszej firmy i dla naszego zespołu. Pomoże nam robić to, co chcemy: tworzyć gry. To była dobra okazja, która pojawiła się w odpowiednim czasie! – dodaje Enrico Gebert, dyrektor generalny Silver Seed Games.

Przejęcie pozwoli obu firmom na rozwój i ekspansję, a także na realizację swoich celów na rynku gier oraz jeszcze większą dywersyfikację portfolio gier Z-Software. Wraz z integracją zespołu z Magdeburga, firma rozrosła się do 18 pracowników i jest zlokalizowana w dwóch miejscach w Niemczech.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?