Znamy finalistów Indie Celebration – internetowego festiwalu gier indie organizowanego przez Digital Dragons!

Krakowski Park Technologiczny, organizator Digital Dragons 2021, ma przyjemność ogłosić finalistów przyszłotygodniowego Indie Celebration – międzynarodowego konkursu, który jest doskonałą okazją dla twórców gier niezależnych do zaprezentowania swoich projektów publiczności złożonej z pasjonatów, ekspertów i kolegów z branży oraz do zdobycia prestiżowych nagród. Współorganizatorami wydarzenia są Reboot – Adria Games Initiative oraz DevGAMM.

W tym roku twórcy gier z 50 krajów zgłosili ponad 250 gier. Jury konkursu po przetestowaniu każdej z nich postanowiło wybrać 60 finalistów. Tytuły te zostaną zaprezentowane szerszej publiczności na Steamie w dniach 13-14 maja podczas festiwalu Indie Celebration. Większość z tych gier będzie posiadała grywalne wersje demo, więc gracze będą mieli okazję sprawdzić najnowsze niezależne produkcje z całego świata oraz zdecydować, której z nich należy się zwycięstwo w społecznościowym głosowaniu.
Pośród 60 wybranych gier znajdziemy takie produkcje jak postapokaliptyczna przygodówka Paradise Lost autorstwa PolyAmorous, psychologiczny horror Lust from Beyond od Movie Games, izometryczny brawler Midnight Fight Express Jakuba Dzwinela, karcianka The Amazing American Circus stworzona przez Klabater i Juggler Games, lumberpunkowy sim Timberborn od Mechanistry, kooperacyjna gra Lumberhill od 2BIGo, turowa strategia Inkulinati od Yaza Games czy średniowieczny survival RPG z otwartym światem Medieval Dynasty studia Render Cube.
Nagrody zapewnia AMD, lider w dziedzinie wysokowydajnych technologii obliczeniowych, graficznych i wizualizacyjnych, który od kilku lat współpracuje z Digital Dragons przy wydarzeniach wspierających niezależnych twórców gier.
AMD ma przyjemność po raz kolejny współpracować z Digital Dragons, aby wesprzeć niezależny rozwój gier. Razem wzmacniamy społeczność gier indie i celebrujemy ich pasję. – powiedział Chris Kilburnkorporacyjny wiceprezes i główny menedżer pionu komponentów urządzeń klienckich w AMD – Cieszymy się, że możemy wręczyć czterem zwycięzcom procesory AMD Ryzen™ z serii 5000, czyli najwyższej klasy procesory do gier.
W tym samym czasie co Indie Celebration odbywać się będzie również wydarzenie o charakterze biznesowym, skierowane do twórców gier, funduszy VC oraz wydawców – Digital Dragons Business Meet Up. Jego kluczowym elementem będzie platforma umożliwiająca networking. Twórcy gier i inwestorzy, wydawcy i dystrybutorzy będą mogli umówić się na bezpośrednie spotkania biznesowe. Celem nadchodzącego Digital Dragons Business Meet Up jest wsparcie branży w tych trudnych czasach i zapewnienie uczestnikom jak najwięcej okazji do biznesowych interakcji. Wydarzenie odbędzie się za pomocą PINE –  kompleksowej platformy do organizacji wydarzeń online. Uczestnicy będą mogli umawiać się na 30-minutowe indywidualne spotkania.
W tym roku Digital Dragons zostało podzielone na trzy niezależne wydarzenia. Pierwsze dwa – Digital Dragons Business Meet Up i Indie Celebration – odbędą się 13-14 maja jako wydarzenia online, podczas gdy główna konferencja Digital Dragons zaplanowana jest na 7-8 września.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?