ZOTAC GAMING ArcticStorm dołącza do kart z serii GeForce RTX 30

Ultra-wydajność z niezawodnym chłodzeniem.

ZOTAC Technology Limited, producent innowacyjnych rozwiązań komputerowych, wprowadza na rynek nową kartę graficzną ZOTAC GAMING GeForce RTX™ 3090 ArcticStorm, stworzoną by wykorzystać pełen potencjał procesorów graficznych z serii GeForce RTX 30 napędzanych przez architekturę NVIDIA Ampere. Wyposażona fabrycznie w blok wodny z pełną pokrywą, ulepszone rdzenie RT i Tensor, nowe multiprocesory strumieniowe oraz superszybką pamięć, ArcticStorm oferuje najwydajniejsze chłodzenie dla najpotężniejszego procesora graficznego na świecie, zapewniając mu pełną moc.

Bazujący na nagradzanym designie

ArcticStorm posiada cechy charakterystyczne dla nagradzanych projektów z serii AMP Holo, które czerpią inspiracje z futuryzmu, minimalizmu i gamingu. Blok wodny ozdobiony jest laserowo wytrawionymi wzorami i teksturą, aby nadać powierzchni głębi i podkreślić piękno designu w sposób dyskretny i elegancki.

Niezawodne chłodzenie

Ścieżka przepływu chłodziwa została tak zaprojektowana, aby objąć kluczowe komponenty, a niklowana miedziana płytka chłodząca styka się bezpośrednio z procesorem graficznym. W samym środku ścieżki przepływu znajduje się rdzeń z mikro kanalikami o średnicy 0,3 mm, aby zmaksymalizować odprowadzanie ciepła. Blok wodny z anodyzowanego aluminium obejmuje swoją powierzchnią całą długość płyty i styka się, poprzez wysokiej jakości podkładki termiczne, z kluczowymi komponentami, tj. GPU, pamięcią i VRM, aby zwiększyć transfer ciepła.

Smukły profil

Blok wodny ArcticStorm wykorzystuje podwójny slot PCI, mierząc przy tym tylko 25,9 mm wysokości. Dzięki wymiarom mniejszym od slotu PCI możliwe jest elastyczne wykorzystanie karty nawet w bardziej kompaktowych projektach.

Niezrównana stabilność pracy

Konstrukcja 16+4 fazy zasilania oznacza, że żadna faza nie jest przeciążona i nie wytwarza zbyt dużo ciepła. Większa dystrybucja mocy zapewnia większą stabilność. Układ sterujący POWERBOOST gwarantuje również bieżącą regulację prądu i natychmiastową reakcję na skoki napięcia aby zredukować szumy falujące, zminimalizować wahania mocy i zwiększyć tolerancję na temperaturę, zapewniając tym samym długotrwałą wydajność i dodatkową stabilność.

Dynamiczne podświetlenie RGB

Indywidualnie adresowalne diody LED RGB i dostępne tryby podświetlania obsługiwane przez system SPECTRA 2.0 sprawiają, że ArcticStorm świeci jeszcze wyraźniej. Skorzystaj z narzędzia FireStorm Utility, aby dostosować jasność i tryby oświetlenia w niezależnych strefach, zsynchronizować je lub stworzyć podświetlenie dopasowane do zewnętrznej listwy LED RGB poprzez 3-pinowe gniazdo RGB.

Standardowe mocowania

ArcticStorm wykorzystuje standardowe i najczęściej używane mocowania, a porty wlotu i wylotu G 1/4 na górze pozwalają na wygodną instalację i szeroki wybór kompatybilnego sprzętu do chłodzenia cieczą. W zestawie znajdują się dwa króćce uszczelniające do rur o średnicy wewnętrznej 10mm.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?