Acer prezentuje nowe Chromebooki Plus – co ciekawego oferują?

Acer zaprezentował dziś dwa nowe laptopy z serii Chromebook Plus – Acer Chromebook Plus Spin 714 oraz gamingowy Acer Chromebook Plus 516 GE – oba modele łączą w sobie wszechstronną konstrukcję z 2-krotnie szybszymi procesorami Intel Core oraz nawet dwukrotnie większą pamięcią dając tym samym użytkownikom jeszcze więcej możliwości.

Acer Chromebook Plus Spin 714 – dla klientów biznesowych i szkół

Dzięki aktualizacjom Chrome Enterprise Upgrade i Chrome Education Upgrade, nowy Acer Chromebook Plus Spin 714 wspiera firmy i instytucje sektora edukacyjnego. Umożliwia to działom IT korzystanie z usprawnionej rejestracji urządzeń, integracji infrastruktury, zaawansowanych ustawień zabezpieczeń i wbudowanej ochrony antywirusowej. Dzięki Chrome Education Upgrade szkoły zyskują większe możliwości zarządzania swoim środowiskiem ChromeOS, tak by jak najlepiej spełniało ono indywidualne potrzeby placówki oraz każdego ucznia i nauczyciela.  Z kolei funkcje zarządzania gwarantują administratorom IT całodobową zdalną pomoc IT w rozwiązywaniu problemów z ChromeOS.Wydajność zawsze pod ręką

Nowy, konwertowany Acer Chromebook Plus Spin 714 (CP714-1H) to kompaktowy, wytrzymały i wydajny notebook, który idealnie sprawdzi się w podróży, w pracy, szkole lub przy projektach kreatywnych. Napędzany przez procesory Intel Core Ultra 7, Acer Chromebook umożliwia użytkownikom korzystanie z aplikacji Google i Adobe opartych na sztucznej inteligencji. Google AI pozwala użytkownikom pisać i projektować grafiki, a aplikacje Adobe Photoshop i LumaFusion ułatwiają edycję zdjęć i filmów. Narzędzie Gemini w Google Docs, Sheets, Slides i Gmail pomaga z kolei generować i streszczać notatki oraz personalizować wiadomości e-mail.
„Acer Chromebook Plus Spin 714 wykorzystuje nowe możliwości Google AI, które są teraz częścią ChromeOS. Dzięki temu zapewnia użytkownikom Chromebooków jeszcze bardziej zaawansowane funkcje” – powiedział Massimiliano Rossi, VP Product Business Unit, Acer EMEA.

Acer Chromebook Plus Spin 714 zamknięty został w wytrzymałej, aluminiowej obudowie, posiadającej certyfikat MIL-STD 810. Laptopa wyróżnia konwertowalna konstrukcja 2 w 1 z zawiasami 360 stopni, które umożliwiają korzystanie z niego jak z tradycyjnego notebooka lub tabletu obsługiwanego za pomocą opcjonalnego rysika USI.Urządzenie wyposażono w kamerę internetową o rozdzielczości 1440p QHD oraz wspieraną przez AI technologię audio i wideo, zapewniającą doskonałą jakość obrazu i głosu podczas rozmów online. Wrażenia dźwiękowe poprawiają także podwójne mikrofony i głośniki DTS® Audio.

Ponadto Chromebook gwarantuje niezawodną łączność za sprawą Wi-Fi 6E i Bluetooth™ 5.1, a także został wyposażony w szereg dodatkowych portów, w tym HDMI 2.0 i dwa porty USB Type-C z obsługą Thunderbolt™ 4 i USB Type-A. Zastosowana w laptopie bateria zapewnia czas pracy wynoszący do 10 godzin.

Acer Chromebook Plus 516 GE – rozgrywka na najwyższym poziomie

Nowy Acer Chromebook 516 GE (CBG516-2H) oferuje zupełnie nowy sposób grania dzięki usłudze gier w chmurze NVIDIA GeForce NOW, a także najnowszej technologii i najwyższej klasy konstrukcji stworzonej z myślą o grach. Gracze mogą cieszyć się najnowszymi tytułami AAA wraz z milionami innych użytkowników bez konieczności ich pobierania. A to wszystko za sprawą usługi NVIDIA GeForce NOW, która oferuje rozgrywkę w rozdzielczości do 1600p i 120 klatkach na sekundę z członkostwem Ultimate.Dzięki szybkiej częstotliwości odświeżania 120 Hz wrażenia z gier na wyświetlaczu IPS WQXGA (2560×1600) Chromebooka są oszałamiające. Co więcej, pokrywający 100% palety barw sRGB ekran zapewnia żywy i dokładny obraz. Acer Chromebook Plus 516 GE posiada port RJ-45 2.5G Gigabit Ethernet LAN, zapewniający szybkie i stabilne połączenie niezbędne do rozgrywek w chmurze. Z kolei podczas podróży, można korzystać z sieci Wi-Fi 6E. Nowy Chromebook Plus 516 GE został wyposażony w gamingową klawiaturę z 4-strefowym podświetleniem i technologią anti-ghosting, która rejestruje szybkie i precyzyjne naciśnięcia klawiszy.

Gracze będą mogli również w pełni cieszyć się swoimi grami dzięki nowemu panelowi Game dashboard, umożliwiającemu personalizację rozgrywki i dzielenie się swoimi postępami z innymi graczami. Kamera internetowa 1080p Chromebooka posiada zintegrowane narzędzia do połączeń wideo oparte na sztucznej inteligencji, które poprawiają jakość obrazu, oświetlenia i dźwięku w dowolnej aplikacji do połączeń wideo. Ponadto, Chromebook Plus 516 GE oferuje do 2 TB pamięci masowej PCIe NVMe SSD, do 16 GB szybkiej pamięci LPDDR4X i zapewnia do 10 godzin pracy na baterii.


Zobacz również: Najciekawsze premiery samochodów elektrycznych w 2024 roku – RANKING
Źródło i zdjęcia: informacja prasowa

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo