REKLAMA

Acer prezentuje nowości z linii ConceptD

Acer przedstawił nowe produkty z serii ConceptD dedykowanej twórcom. Wśród nich znalazły się notebooki, komputery stacjonarne i monitory. Zaprezentowany sprzęt sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających zadaniach z zakresu pracy twórczej.

W skład linii wchodzą notebooki ConceptD 3, w tym ConceptD 3 Ezel z konwertowalnym ekranem dla mobilnych twórców, wydajny komputer stacjonarny ConceptD 100 dla twórców pracujących w małych firmach i studiach kreatywnych, oraz trzy monitory – ConceptD CP5ConceptD CP3 i ConceptD CM3 dla profesjonalistów z branży grafiki komputerowej.

ConceptD 3 Ezel – przybierz kreatywną postawę

ConceptD 3 Ezel to przenośny notebook zaprojektowany z myślą o zapewnieniu twórcom jak najbardziej intuicyjnych wrażeń. O jego designie stanowią podświetlane na pomarańczowo klawisze połączone z białą, wykonaną wyłącznie z metalu obudową i dużym, szklanym gładzikiem, który obsługuje gesty wykonywane wieloma palcami. Innowacyjne zawiasy Ezel firmy Acer sprawiają, że urządzenie jest zarówno uniwersalne, jak i eleganckie, dzięki czemu można przełączać je między sześcioma trybami pracy – jak tryb stojący do rysowania lub tryb wyświetlania. Inne opcje użytkowania to regulowany tryb swobodny, tryb tradycyjnego laptopa, tryb tabletu i tryb współpracy, umożliwiający łatwe wyświetlanie np. prezentacji. Oprócz 18-godzinnego czasu pracy na baterii, użytkownik ma też do dyspozycji programowalne klawisze i zestaw portów obejmujący m.in. USB typu C wraz z obsługą Thunderbolt 3, oraz czytnik kart SD. Wszystko to jest dostępne przy masie zaledwie 1,68 kg (14-calowy model) lub 1,95 kg (15,6-calowy wariant).

REKLAMA

REKLAMA

Notebook jest wyposażony w 14 lub 15,6-calowy ekran dotykowy FHD, który poza certyfikatem PANTONE oferuje też 100% pokrycie palety barw sRGB i bardzo dobrą kalibrację ekranu. Ponadto dzięki warstwie dotykowej, rysowanie za pomocą piórka Acer Active Stylus, charakteryzującego się 4096 poziomami czułości na nacisk, jest łatwiejsze, niż kiedykolwiek. Za wydajność odpowiada procesor w wersji Intel Core 10. generacji Core i7-10750H lub Core i5-10300H, połączony z kartą graficzną NVIDIA Quadro T1000 (wersja Pro) lub GeForce GTX 1650Ti, oraz dyskiem SSD PCIe NVME o pojemności 1 TB.

Notebook ConceptD 3 – swoboda w tworzeniu

ConceptD 3 to wydajne rozwiązanie o eleganckiej konstrukcji, umożliwiające pracę i twórczość w podróży. 20 godzin pracy na baterii zapewnia twórcom elastyczność, pozwalającą na wykonywanie i prezentowanie prac wszędzie, gdzie się znajdują. Sprzęt wyposażony jest w kartę graficzną NVIDIA Quadro T1000 (ConceptD 3 Pro) lub GeForce GTX 1650Ti, oraz najnowszy procesor Intel Core z serii H 10. generacjiConceptD 3 dostępny jest w wersji z 14 lub 15,6 calowym ekranem FHD z certyfikatem PANTONE.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

 

Komputer stacjonarny ConceptD 100 – uwolnij kreatywność

Komputer stacjonarny ConceptD 100 przeznaczony jest do wymagających zadań związanych z projektowaniem 2D i 3D, modelowania CAD 3D na poziomie podstawowym, odpowiadając szczególnie na potrzeby zawodowych twórców bądź multimedialnych sal lekcyjnych. Komputer ConceptD 100 wyposażono w wydajny procesor Intel Core 9. generacji i kartę graficzną NVIDIA GeForce lub z serii Quadro. Ten niewielkich rozmiarów komputer PC wyposażony jest w szybki dysk SSD o pojemności 256 GB i pozwala na zamontowanie do  32 GB pamięci RAM DDR4. Efektywny układ chłodzenia dba z kolei o to, aby poziom hałasu nie przekraczał granicy 40 dBA. Całość zamknięto w śnieżno-białej, eleganckiej, pełnej krzywizn obudowie, która idealnie wpasuje się w nowoczesne biuro czy pracownię.

 

Monitory ConceptD CP5 i CP3 – doskonałe konstrukcje dla twórców

Nowe monitory z serii ConceptD – CP5 i CP3 – są przeznaczone dla profesjonalnych twórców grafiki komputerowej i montażystów filmowych, którzy potrzebują sprzętu o specyficznych parametrach, charakteryzującego się wysoką rozdzielczością, bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów, kompatybilnością z treściami HDR oraz możliwie jak najszerszą gamą barw.

Model CP5 oferuje dokładność odwzorowania kolorów Delta E<1, potwierdzoną certyfikatem PANTONE oraz pokrycie 99% palety barw Adobe RGB. Rozdzielczość monitora to WQHD 2560 x 1440, VESA DisplayHDR 600x, a czas reakcji wynosi 1 ms. Ponadto CP5 jest kompatybilny z AdaptiveSync i może być przyspieszany do częstotliwości odświeżania 170 Hz, co sprawia, że jest to bardzo dobre urządzenie do profesjonalnego montażu filmów i tworzenia grafiki komputerowej.

Monitor ConceptD CP3, także przeznaczony dla profesjonalnych twórców, montażystów filmowych i projektantów graficznych, charakteryzuje się podobnymi parametrami technicznymi i zapewnia pokrycie 98% palety barwnej DCI-P3, rozdzielczość 3840 × 2160 pikseli z częstotliwością odświeżania do 165 Hz, jak również wsparciem technologii DisplayHDR 400.

Ceny i dostępność w Polsce

Notebook ConceptD 3 Ezel będzie dostępny w Polsce w sierpniu w cenie 8 999 zł.

Notebook ConceptD 3 w nowych konfiguracjach będzie dostępny w Polsce w w sierpniu w cenie 7 999 zł.

Komputer ConceptD 100 będzie dostępny w Polsce od października, a informacje na temat jego ceny będą dostępne wkrótce.

Monitor ConceptD CP5 (CP5271UV) będzie dostępny w Polsce na przełomie września i października w cenie 3 199 zł.

Monitor ConceptD CP3 (CP3271KP) będzie dostępny w Polsce na przełomie września i października w cenie 3 499 zł.

Monitor ConceptD CM3 (CM3271K) będzie dostępny w Polsce na przełomie września i października w cenie 2 999 zł.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe
REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo