Amazon kupuje MGM za 8,45 miliarda dolarów

Amazon zawarł umowę przejęcia firmy filmowo-telewizyjnej MGM za 8,45 miliarda dolarów, poinformowały dziś firmy. Jest to znaczące przejęcie giganta e-commerce, które oznacza, że ​​będzie on właścicielem biblioteki treści, na którą według doniesień składa się około 4000 filmów i 17 000 godzin programów telewizyjnych. Przejęcie prawdopodobnie pomoże Amazonowi przyciągnąć jeszcze więcej subskrybentów Prime wydających duże pieniądze, ponieważ jego usługa Prime Video konkuruje z takimi serwisami jak Netflix i Disney Plus.

MGM jest prawdopodobnie najbardziej znane z tego, że jest hollywoodzkim studiem stojącym za seriami Jamesa Bonda i Rocky’ego, ale jego biblioteka obejmuje gamę od klasycznych filmów, takich jak 12 Angry Men, po nowoczesne programy telewizyjne, takie jak The Handmaid’s Tale i Vikings. Biblioteka MGM zawiera także programy telewizyjne bez scenariusza, takie jak The Voice i Shark Tank. Amazon twierdzi, że przejęcie „zapewni klientom większy dostęp” do dzieł MGM i „umożliwi” studiu kontynuowanie „wspaniałej narracji”.

Zobacz również: Netflix bierze się za gry? Nadchodzi konkurencja Apple Arcade!

„Prawdziwą wartością finansową tej transakcji jest skarbnica własności intelektualnej w szczegółowym katalogu, którą planujemy na nowo wyobrazić i rozwinąć wraz z utalentowanym zespołem MGM” – powiedział w oświadczeniu Mike Hopkins, wiceprezes Prime Video i Amazon Studios.

Raporty o możliwym przejęciu MGM przez Amazon pojawiły się po raz pierwszy w połowie maja. Variety poinformowało, że umowa była negocjowana przez Hopkinsa. Wall Street Journal poinformował 24 maja, że ​​Amazon jest bliski zawarcia umowy kupna MGM.

Źródło: theverge | ilustracja wprowadzenia ABC News

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo