Bentley Bentayga i największe na świecie koła z włókna węglowego

W tym tygodniu firma Bentley ogłosiła nowy projekt koła do SUV-a Bentayga, dzięki któremu są to największe koła z włókna węglowego, jakie kiedykolwiek zamontowano w samochodzie produkcyjnym.

Opracowane przez dział Mulliner firmy Bentley we współpracy z Bucci Composites, 22-calowe felgi będą dostępne do zamówienia jeszcze w tym roku.

Koła z włókna węglowego są również mocniejsze i sztywniejsze niż zwykłe koła, a utrata pochylenia jest mniejsza pod wpływem silnych przeciążeń. To wszystko oznacza, że ​​koła z włókna węglowego zapewniają lepszą skuteczność hamowania, zwiększoną stabilność i zwinność oraz mniejsze zużycie opon. Koła z włókna węglowego są również bezpieczniejsze w przypadku silnego uderzenia, które mogłoby je uszkodzić, ponieważ splot rozrywa się, powodując stopniową utratę powietrza zamiast natychmiastowej utraty powietrza, jaka miałaby miejsce w przypadku koła aluminiowego.

Zobacz również: Nowy Roadster Mercedes-Benz ma odchylany ekran dotykowy

Nie wiemy jeszcze, ile będą kosztować koła z włókna węglowego, ale spodziewamy się ceny co najmniej kilku tysięcy dolarów za komplet. Będą dostępne w połączeniu z innymi istniejącymi opcjami z włókna węglowego, takimi jak splitter Bentayga, listwy progowe, tylny dyfuzor i wykończenie wnętrza.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo