REKLAMA

Corsair zapowiada przełomowe pamięci RAM DDR5-6400 MHz

Ponieważ moduły pamięci systemu DDR5 weszły już do masowej produkcji i mają pojawić się w trzecim kwartale 2021 r., Corsair omawia swoje produkty DDR5 i daje nam wskazówki, jak szybko będą oferowane początkowe oferty.

Pamięć RAM DDR5 jest kolejnym krokiem w stosunku do obecnych modułów DDR4 i oczekuje się, że będzie obsługiwana przez procesory Alder Lake nowej generacji firmy Intel, które są przygotowywane do premiery jeszcze w tym roku (aczkolwiek później niż w trzecim kwartale, zgodnie z najnowszymi plotkami – prawdopodobnie w Listopadzie).

REKLAMA

REKLAMA

Zobacz również: Spectrix D45 i D45G nowe moduły RAM DDR4 od XPG nadchodzą

Teaser Corsaira przypomina nam, że moduły DDR5 są nie tylko szybsze niż DDR4, ale oferują również większą wydajność i większą pojemność do 128 GB (będą one oczywiście bardzo drogie – nawet podstawowa pamięć DDR5 o małej pojemności) będzie drogie w swoich początkowych wcieleniach, jak zawsze ma to miejsce w przypadku wprowadzania nowego standardu pamięci). Jeśli chodzi o to, o ile szybszy będzie DDR5, Corsair wyjaśnia, że ​​jego pamięć RAM nowej generacji zwiększy przepustowość do 51 GB / s (dla modułów DDR5-6400 – prawdopodobnie będzie to jeden z pierwszych produktów uruchomionych), więc to podwaja rzeczy w porównaniu z DDR4 -3200 przy 26 GBps.

Źródło: techradar

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo