Dbaj o zdrowie dzięki Galaxy AI w nowej serii Galaxy Watch

Na początku tego roku Samsung zapoczątkował erę mobilnej sztucznej inteligencji wraz z premierą serii Galaxy S24 i zapowiedział wprowadzenie Galaxy AI na szerszą gamę urządzeń. Zgodnie z obietnicą, Samsung wprowadza teraz Galaxy AI do Galaxy Watch, wspomagając funkcje, które pozwolą jeszcze lepiej zadbać o siebie . Łącząc zaawansowaną sztuczną inteligencję wbudowaną w urządzenie z rozszerzoną aplikacją Samsung Health, Samsung jest na drodze do zapewnienia możliwie najbardziej spersonalizowanych i bezpiecznych doświadczeń zdrowotnych.

Sztuczna inteligencja dla bardziej kompleksowego zrozumienia i motywacji

Misją Samsung jest zapewnienie zaawansowanych doświadczeń w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia, począwszy od korzystania z istotnych i praktycznych informacji, które pomogą lepiej zrozumieć swoje schematy zdrowotne. Teraz, dzięki połączeniu Galaxy AI z aplikacją Samsung Health, nowe funkcje zdrowotne zapewnią bardziej kompleksowy wgląd w zdrowie, wraz z motywacją, która pomoże poprawić codzienne samopoczucie. Dzięki funkcji Energy Score można lepiej zrozumieć swoją aktualną kondycję poprzez kompleksową analizę osobistych wskaźników, w tym średniego czasu snu, regularności czasu snu i czuwania, aktywności poprzedniego dnia, tętna i jego zmienności podczas snu, aby pomóc lepiej wykorzystać swój dzień. Dodatkowo, funkcja Wellness Guide pomoże w osiągnięciu osobistych celów zdrowotnych, oferując motywujące porady i wskazówki bazujące na konkretnych celach do osiągnięcia.


 

 

Większa precyzja i dokładność

Dokładne i kompleksowe wskaźniki zdrowotne mają fundamentalne znaczenie dla zapewnienia najlepszych inteligentnych rozwiązań w zakresie zdrowia. Ulepszone algorytmy zdrowotne i zaawansowane narzędzia do śledzenia zapewnią bardziej holistyczne, spersonalizowane i przydatne informacje dzięki połączeniu ze sztuczną inteligencją. Dobre samopoczucie zaczyna się od regeneracji w nocy, dlatego Samsung udoskonala algorytm snu AI, aby zapewnić dodatkowe, dogłębne informacje na temat snu. Nowo dodane wskaźniki snu dla funkcji Sleep Insights oferują bardziej szczegółową i dokładną analizę jakości snu, dzięki czemu można lepiej zrozumieć cykle snu i budować lepsze nawyki. Wśród dodanych wskaźników znajdziemy ruch podczas snu, latencja snu, tętno oraz współczynnik oddechowy podczas snu, które stanowią uzupełnienie wcześniej obsługiwanych wskaźników takich jak godziny chrapania, poziom tlenu we krwi i cykl snu.

Zobacz również: Najciekawsze premiery samochodów elektrycznych w 2024 roku – RANKING

Zupełnie nowe funkcje fitness oferują inteligentne i bez wysiłkowe pomiary wydolności fizycznej w celu lepiej dostosowanego treningu, które tradycyjnie są zapewniane przez wysoce zaawansowany sprzęt. Oprócz pięciu poziomów intensywności biegania w Spersonalizowanej Strefie Tętna, nowe szczegółowe wskaźniki Aerobic Threshold (AT) / Anaerobic Threshold (AnT) w strefie Heart Rate Zone wspierają efektywne bieganie, jednocześnie szybko analizując wydajność. Dodatkowo, rowerzyści mogą z łatwością obliczyć wskaźnik Functional Threshold Power (FTP) w zaledwie 10 minut i trenować profesjonalnie, korzystając ze spersonalizowanego wskaźnika mocy opartego na analizie danych AI, aby zmaksymalizować swoje rezultaty. Narzędzia do monitorowania kondycji również zapewniają większą wygodę w śledzeniu treningów i postępów. Dzięki nowej funkcji Workout Routine można łączyć różne ćwiczenia w spersonalizowany trening i płynnie przechodzić do następnych bez robienia przerwy. Utrzymuj motywację i śledź swoje postępy podczas biegania lub jazdy na rowerze za pomocą funkcji Race, która porównuje bieżącą i przeszłą wydajność na tych samych trasach.


Galaxy Watch

„Rozbudowując potencjał Galaxy AI w naszym ekosystemie, chcemy stworzyć zupełnie nowe możliwości dzięki zoptymalizowanym i połączonym funkcjom, które oferują użytkownikom większą personalizację i inteligentne rozwiązania” – mówi Junho Park, wiceprezes i szef zespołu planowania produktów ekosystemu Galaxy, MX Business w Samsung Electronics. „Wprowadzenie Galaxy AI do urządzeń Galaxy Watch to dopiero początek tego procesu i cieszymy się, że wkrótce zaprezentujemy jeszcze więcej integracji w naszym portfolio Galaxy”.

Nowe funkcje będą dostępne w nowej serii Galaxy Watch za pośrednictwem interfejsu One UI 6 Watch, dostępnej jeszcze w tym roku. Ograniczona liczba użytkowników Galaxy Watch już w czerwcu otrzyma wczesny dostęp do wersji beta.


Zobacz również: Wydajność kart graficznych NVIDIA i moc chmury połączone dzięki hybrydowej sztucznej inteligencji

Źródło i zdjęcia: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: samsung.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo