EA ogłasza premierę nowej gry mobilnej Battlefield na 2022 rok

Seria Battlefield zmierza na urządzenia mobilne. Niezwykle popularna seria strzelanek zadebiutuje na smartfonach i tabletach w nowej grze, która ma zostać wydana w 2022 roku. Gra zostanie opracowana przez Industrial Toys we współpracy z wieloletnim deweloperem Battlefield DICE, którego właścicielem jest Electronic Arts.

„Zupełnie inna gra od tej, którą tworzymy na konsole i komputery PC, zaprojektowana specjalnie na platformę mobilną. Jest tworzony od podstaw przez iToys, aby uczynić Battlefield-on-the-go rzeczywistością i możesz spodziewać się pełnoprawnego doświadczenia opartego na umiejętnościach ”. – Oskar Gabrielson, dyrektor generalny DICE

Zobacz również: Need for Speed – EA przekłada premierę na 2022 rok

Strzelanki to obecnie jedne z największych hitów na urządzenia mobilne, a EA prawdopodobnie chce wykorzystać tę popularność, wprowadzając mobilny tytuł Battlefield.

Call of Duty: Mobile miało kolosalny tydzień premiery, kiedy zadebiutowało w 2019 roku, podobno gromadząc ponad 100 milionów pobrań. A wydany w 2018 roku PUBG Mobile przekroczył w marcu tylko miliard pobrań. Gabrielson powtórzył również, że DICE ciężko pracuje nad następną grą Battlefield na konsole i PC, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?