Elon Musk chce wysłać statek kosmiczny na orbitę już w lipcu!

SpaceX planujew lipcu zrobić kolejny duży krok na drodze do Marsa. Elon Musk twierdzi, że ma nadzieję wypuścić prototyp statku kosmicznego, który będzie zawierał „pełny stos” głównego statku kosmicznego na pokładzie nowego rakietowego wzmacniacza Super Heavy firmy.

Rozebrane prototypy statku kosmicznego z trzema silnikami Raptor wykonały serię trzech lotów na dużych wysokościach w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Wszystkie te loty zakończyły się dramatycznymi eksplozjami i żaden z nich nie wyniósł jeszcze statku kosmicznego poza atmosferę ziemską. Lot z pełnym stosem byłby prawdopodobnie pierwszą próbą wysłania prototypu statku kosmicznego na orbitę. We wtorek Musk potwierdził timeline, po raz pierwszy zgłoszony przez NASASpaceflight.com, według który SpaceX ma na celu pierwszy pełny lot do lipca.

Musk, oczywiście, jest znany z tego, że nie dotrzymał swoich niezawodnie ambitnych ram czasowych, ale SpaceX ma duże plany dotyczące Starship w najbliższej przyszłości. Firma rozmawiała o możliwości wylądowania bez załogi statku kosmicznego na Księżycu już w przyszłym roku, a pierwsza podróż na Marsa może nastąpić zaledwie kilka lat później.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?