Elon Musk i Tesla pracują nad robotami humanoidalnymi!

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, mówi, że jego firma pracuje nad robotem humanoidalnym i że zbuduje prototyp „kiedyś w przyszłym roku”. Humanoidalny robot wykorzysta doświadczenie Tesli w zakresie zautomatyzowanych maszyn w swoich fabrykach, a także część sprzętu i oprogramowania obsługującego oprogramowanie wspomagające kierowcę Autopilot.

Musk, który wielokrotnie mówił o swoich obawach przed niekontrolowaną sztuczną inteligencją, powiedział, że Tesla „ma być przyjazny”, ale Tesla projektuje robota na „poziomie mechanicznym”, aby „można od niego uciec i najprawdopodobniej obezwładnić go.” Będzie miał 172 cm wysokości i ważył 56.69 kg i będzie miał ekran zamiast twarzy. Nazwa kodowa bota w firmie to „Optimus”.

Zobacz również: Roczna subskrypcja PlayStation Plus 50% taniej!

Roboty zostaną zaprojektowane do obsługi „zadań, które są niebezpieczne, powtarzalne lub nudne”, czytamy na stronie internetowej firmy, ale niewiele więcej, przynajmniej na początku. (Tam bot nazywa się po prostu „Tesla Bot”).

„Myślę, że zasadniczo w przyszłości praca fizyczna będzie wyborem, jeśli chcesz to  robić, możesz” – powiedział Musk.

Musk ujawnił rysunki robota pod koniec wydarzenia „AI Day” jego firmy, gdzie zaprezentował niektóre z technologii sztucznej inteligencji i superkomputerów, nad którymi pracuje, aby pewnego dnia zasilać autonomiczne samochody. Firma miała również na scenie wersję manekina, która nie działała.

Źródło: theverge / teslalive

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo