Elon Musk – Tesla zostałby „zamknięta”, gdyby samochody były używane do szpiegowania w Chinach

Elon Musk powiedział w sobotę, że jeśli pojazdy Tesli zostaną wykorzystane do szpiegowania w Chinach, firma zostanie zamknięta, podał Reuters. Musk skomentował to, przemawiając za pośrednictwem łącza wideo do China Development Forum, odnosząc się do doniesień, że Chiny zakazały swoim wojskowym i rządowym pracownikom korzystania z pojazdów Tesla ze względów bezpieczeństwa.

„Mamy bardzo silną motywację do zachowania poufności wszelkich informacji” – powiedział Musk na forum.

„Jeśli Tesla używał samochodów do szpiegowania w Chinach lub gdziekolwiek, zostaniemy zamknięci”.

The Wall Street Journal podał w piątek, że ludziom, którzy pracują dla chińskiego wojska, agencji rządowych i „państwowych przedsiębiorstw we wrażliwych branżach”, nie wolno kierować Teslami. Według Journal, Chiny obawiają się, że zewnętrzne kamery Tesli, które nieustannie rejestrują materiał filmowy, mogą posłużyć do gromadzenia obrazów do wysłania z powrotem do USA.

Chiny to ogromny rynek dla Tesli i pojazdów elektrycznych; Według Reutera, producent sprzedał w zeszłym roku 147.445 samochodów w kraju, co stanowi 30 procent jego globalnej całości. Jak zauważa Bloomberg, Tesla i jej lider przyjęli inny ton w stosunku do chińskich władz niż do swoich amerykańskich odpowiedników. Na przykład w zeszłym miesiącu Tesla przeprosił, że jeden z jej pracowników obwinił chińską sieć elektryczną o uszkodzenie pojazdu klienta: „Bardzo nam przykro z powodu nieporozumienia i chcielibyśmy przeprosić sieć energetyczną Nanchang za spowodowane niedogodności” – powiedział Tesla w wideo.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?