F1: Mercedes zaprezentował swój bolid na sezon 2022!

Mercedes W13 – jak się prezentuje?

Mercedes do ostatniego sezonu przez 7 lat dominował w Formule 1. Co roku zdobywali zarówno mistrzostwo świata kierowców, jak i konstruktorów. W zeszłym sezonie po raz kolejny okazali się najlepszym zespołem w stawce. Jednak to Max Verstappen w ostatnim, jakże emocjonującym GP Abu Dhabi, wyrwał z rąk Lewis’a Hamiltona tytuł mistrza świata kierowców. Czy w tym sezonie znowu uda się powalczyć o najwyższe noty?

Dzisiaj na oficjalnym kanale Mercedes-AMG Petronas Formula One Team na Youtube odbyła się premiera prezentacji bolidu W13. Wywiadów udzielili Toto Wolff (szef zespołu), a także kierowcy – Lewis Hamilton i George Russel. Obaj są podekscytowani nowym sezonem, ale to Russel nie może się doczekać pierwszego wyścigu w barwach „Silver Arrows”. Zespół liczy na jak najwięcej wygranych wyścigów, a w tym ma pomóc nowy bolid. Jak się prezentuje?

Zespół postanowić wrócić do starych, srebrnych barw. Bolid prezentuje się znakomicie, ale czy będzie równie dobry na torze? Tego nie wiedzą nawet kierowcy. Wszystkie bolidy zweryfikuje pierwszy wyścig w Bahrajnie już 20 marca.

Zespół z Niemiec jest 8. zespołem, który pokazał nam swój bolid. Na swój dzień prezentacji czekają już tylko ekipy Alpine oraz Alfa Romeo.

Zobacz również: Nowe BMW serii 8 X Jeff Koons 2022 – „dzieło sztuki na czterech kołach”?

Źródło: Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team / Ilustracja wprowadzenia: Twitter

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?