F1: Perez zostaje na pokładzie, Ocon szuka ratunku – zmiany w stawce w 2025 roku

Sergio Perez z miejscem w RedBullu, Esteban Ocon bezrobotny? Jak będzie wyglądać skład kierowców w przyszłym roku?

Mimo, że tegoroczny sezon Formuły 1 dopiero nabiera tempa, wiele rzeczy których nie widzimy podczas transmisji dzieje się w padoku. Kierowcom wygasają kontrakty, a to oznacza jedno – transfery do innych zespołów lub podpisanie nowych umów z obecnymi.

Od dłuższego czasu wiemy dobrze o najgłośniejszym transferze ostatniej dekady, jakim jest przejście Lewisa Hamiltona z Mercedesa do Ferrari. Zawsze jednak zmiana barwy jednego kierowcy wiąże się ze zwolnieniem miejsca w zespole, a także z utratą fotela drugiego kierowcy. Tym samym Carlos Sainz nie jest pewny, czy znajdzie zatrudnienie w przyszłym sezonie. Jednak nie tylko on.

Alpine postanowiło nie podpisywać nowej umowy z Estebanem Oconem i za porozumieniem obu stron, ekipa z Francji i kierowca rozejdą się w dwie strony już pod koniec tego sezonu. Mimo wieloletniego stażu w Formule 1 Francuz nie może być pewny jazdy w 2025 roku. Nie wykluczone, że fatalny błąd w ostatnim wyścigu w Monaco miał przeważający wpływ na podjęcie takiej decyzji przez władze zespołu.

Drugim newsem transferowym jest podpisanie dwuletniego kontraktu w RedBullu przez Sergio Pereza. Spekulacje o jego rzekomym odejściu okazały się nieprawdziwe, a Meksykanin będzie dalej towarzyszyć u boku Maxa Verstapenna aż do 2026 roku. Czy to dobra decyzja „czerwonych byków”? Perez niejednokrotnie pokazywał, że wpasowuje się w rolę drugiego kierowcy i co sezon dowozi dla zespołu solidną dawkę punktów, wygrywając pojedyncze wyścigi. Nic więc dziwnego, że RedBull postanowił zaufać kierowcy, zapewniając mu miejsce w stawce na kolejne dwa sezony.

Co dalej? Wiele miejsc w składzie kierowców na kolejny rok pozostaje pustych, tak też wszyscy „niepodpisani” będą starać się o jak najlepsze wyniki w nadchodzących wyścigach. Kto znajdzie swoje miejsce na pokładzie, a kto wyleci za burtę? O tym przekonany się a kolejnych miesiącach!


Zobacz również: ’MX dla Mac’ – Logitech zwiększa gamę produktów dla fanów świata Apple!

Ilustracja wprowadzenia: formula1.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?