Facebook chce się upewnić, że przeczytałeś artykuł, który komuś udostępniasz

Facebook ogłosił na Twitterze, że rozpocznie testowanie wyskakującego okienka, które zapyta użytkowników, czy są pewni, że chcą udostępnić artykuł, którego nie otworzyli. Wyskakujące okienko poprosi użytkowników o przeczytanie artykułu, ale mogą również zdecydować o dalszym udostępnianiu go, jeśli chcą. Rzecznik Facebooka powiedział, że test zostanie przeprowadzony na 6 procentach użytkowników Androida na całym świecie.

Wyskakujące okienko jest podobne do tego na Twitterze, które zaczęto testować w czerwcu 2020 r. Wdrożenie tej funkcji na Twitterze może być irytujące dla użytkowników, którzy przeczytali artykuł w innym miejscu i zdecydują się go udostępnić, gdy zobaczą.

Facebook twierdzi, że wyskakujące okienko ma pomóc ludziom uzyskać więcej informacji o artykułach, które udostępniają, prawdopodobnie jako próba zwalczania rozprzestrzeniania się dezinformacji, z którą platforma borykała się w przeszłości. Jak ostrzega komunikat, nieotwarcie artykułu może prowadzić do „pominięcia kluczowych faktów”, a nagłówki często nie opisują całej historii.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?