Facebook testuje narzędzie, dzięki którym poznasz swoich sąsiadów

Facebook testuje nowe narzędzie, które ma pomóc ludziom poznać swoich sąsiadów i lokalne społeczności, korzystając z aplikacji społecznościowej Nextdoor.

Największy na świecie portal społecznościowy poinformował w środę, że wprowadza funkcję swojej aplikacji mobilnej o nazwie Neighborhoods w czterech miastach w USA i Kanadzie. Użytkownicy Facebooka muszą mieć ukończone 18 lat, aby korzystać z nowego narzędzia, które pozwoli ludziom znaleźć sąsiadów o wspólnych zainteresowaniach, odkrywać lokalne grupy i biznesy, brać udział w ankietach, a także otrzymywać i oferować pomoc osobom z ich społeczności.

„Nie tylko pokazujemy ludzi, którzy mieszkają w ich sąsiedztwie, ale także ich relacje z nimi oraz to, czym ci ludzie są zainteresowani i na czym im zależy” – powiedział w wywiadzie Reid Patton, menedżer produktu w Facebook Neighborhoods.

Zobacz również: Playstation oficjalnie prezentuje buty PS5 x Nike

Kanadyjczycy, którzy już zaczęli testować to narzędzie, używali tej funkcji do znajdowania zaginionych zwierząt, organizowania wycieczek pieszych, nawiązywania nowych przyjaźni, znajdowania złotej rączki w okolicy i zdobywania materiałów do pieczenia – powiedział Patton.

Użytkownicy, którzy są uprawnieni do testowania, otrzymają powiadomienie i baner w aplikacji Facebook zachęcający do wypróbowania. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji czy takie testy będą przeprowadzane w Polsce oraz kiedy i czy w ogóle będzie wprowadzone w życie. 

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?