Firma Elona Muska wystrzeliła w tym roku w kosmos prawie 900 satelitów

Dziesiątki satelitów wystrzelono w kosmos we wtorek w ramach drugiej wewnętrznej misji SpaceX z Florydy, która podniosła całkowitą liczbę obiektów orbitalnych przewożonych przez firmę kosmiczną Elona Muska w tym roku do prawie 900. Ponownie wykorzystana rakieta Falcon 9 wystrzeliła 88 satelitów łącznie na misję „Transporter-2”, w tym pierwszych pięć dla nowej agencji Pentagon i dziesiątki dla różnych firm, krajów i szkół.

Rakieta Falcon 9 firmy SpaceX wystartowała o 15:31 czasu wschodniego z Cape Canaveral na Florydzie i był to 20  start firmy w tym roku i ósmy lot pierwszego stopnia rakiety. Falcon 9 powrócił na Ziemię około 10 minut później w Strefie Lądowania SpaceX 1 na betonowej płycie, która nie była używana do lądowania rakiet od grudnia.

Agencja Rozwoju Kosmicznego Pentagonu (SDA) miała pięć satelitów na pokładzie Transportera-2, które będą testować komunikację laserową między sobą w kosmosie, a także oddzielny eksperyment przeznaczony do testowania przetwarzania danych w kosmosie (metoda, która eliminuje czasochłonne terminale naziemne równania). Te dwa testy wspierają cel agencji, jakim jest komunikowanie się ze statkami i systemami uzbrojenia szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?