Gallic Wars: Battle Simulator wkrótce też na Nintendo Switch

Już 28 marca br. na Nintendo Switch pojawi się Gallic Wars: Battle Simulator, taktyczna gra strategiczna z elementami roguelike. Tytuł pozwala na poprowadzenie walecznych Galów przeciw starożytnemu Rzymowi. Gallic Wars: Battle Simulator oferuje m.in. dynamiczną rozgrywkę oraz fizykę szmacianej lalki. Wcześniej gra została wydana na PC, a później trafi też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Gallic Wars: Battle Simulator to gra niezależnego polskiego studia MadGamesmith, które tworzyło wcześniej m.in. dwie części platformówki Bouncy Bob. Wydawcą na Nintendo Switch jest Ultimate Games S.A.

Tytuł łączy w sobie taktyczno-strategiczną rozgrywkę z elementami roguelike. Gracz dowodzi walecznymi Galami, a jego celem jest podbicie starożytnego Rzymu. Tytuł wyróżnia się m.in. dynamiczną rozgrywką, szaloną fizyką szmacianej lalki, oprawą graficzną inspirowaną komiksami o Asteriksie i wymagającym poziomem trudności.

Rozgrywka polega głównie na odpowiednim rozmieszczaniu jednostek i planowaniu ich działań, a potem obserwowaniu starć oraz używaniu w ich trakcie czarów. Gracze mogą korzystać z mocno zróżnicowanych jednostek, które wyposażone są m.in. w miecze, włócznie czy łuki. W czasie bitew można też np. stawiać pułapki, rzucać czary i używać katapult.

W Gallic Wars: Battle Simulator gracze mogą liczyć na niestandardowe wyzwania taktyczne, dosyć wyśrubowany poziom trudności i całkiem sporą dawkę szaleństwa. Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to jedną z głównych inspiracji był styl Alberta Uderzo, kojarzonego m.in. z kultową już serią komiksów o Asteriksie” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Gallic Wars: Battle Simulator – główne cechy:

  • taktyczna gra strategiczna z elementami roguelike;
  • Galowie i Rzymianie;
  • unikalny model rozgrywki;
  • grafika inspirowana komiksami z Asteriksem;
  • zróżnicowane jednostki, czary i narzędzia zniszczenia;
  • fizyka szmacianej lalki;
  • wyśrubowany poziom trudności.

Datę premiery Gallic Wars: Battle Simulator w cyfrowej dystrybucji (Nintendo eShop) zaplanowano na 28 marca 2021 r. W obecnym lub kolejnym roku gra ma zostać wydana również na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Podstawowe informacje:

tytuł: Gallic Wars: Battle Simulator

gatunek: strategie, taktyczne, akcja, symulacje, rekreacyjne, niezależne

producent: MadGamesmith

wydawca: Ultimate Games S.A.

język: polski, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski, rosyjski, chiński uproszczony

liczba graczy: 1

rozmiar pliku: 766 MB

data premiery: 28.03.2021 r. (Nintendo Switch), 30.10.2020 r. (PC – Steam), 2021/2022 r. (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S)

Zastępca redaktora naczelnego

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?