Instagram wprowadza limity wiadomości i komentarzy

Instagram pojawił się w wiadomościach tego lata po tym, jak gwiazdy piłki nożnej w Anglii zostały zbombardowane rasistowskimi wiadomościami po ostatecznej przegranej ich drużyny na Euro 2020. Dzisiaj firma próbuje zapobiec ponownemu wystąpieniu niektórych z tych zachowań, wprowadzając i rozszerzając trzy funkcje bezpieczeństwa.

Wśród nich jest coś, co nazywa się „limitami”. Włączenie tej opcji zapobiega komentowaniu lub wysyłaniu wiadomości czatu każdemu, kto Cię nie obserwuje lub który ostatnio Cię obserwował. Ta funkcja jest dziś dostępna dla wszystkich na całym świecie, a Instagram wskazuje, że prawdopodobnie będzie najbardziej przydatna dla firm i twórców, którzy oczekują lawiny odpowiedzi.

Zobacz również: Rusza przedsprzedaż Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G, Galaxy Buds2 oraz Galaxy Watch4

Oczywiście całkowite wyłączenie komentarzy lub DM też by działało, ale Instagram twierdzi, że jest to rozwiązanie dla osób, które nadal chcą mieć możliwość pozytywnego zaangażowania się w swoją społeczność. Firma twierdzi, że również „bada sposoby”, aby zapobiegawczo sugerować ludziom włączenie tej funkcji, gdy wykryje wzrost aktywności.

Dodatkowo Instagram buduje swoją funkcję ukrytych słów, która została uruchomiona w kwietniu, która pozwala ludziom automatycznie filtrować wiadomości DM za pomocą obraźliwych słów, fraz i emotikonów, przenosząc je do ukrytego folderu. Ta funkcja ma teraz szerszą listę potencjalnie obraźliwych słów, emotikonów i hashtagów. I wreszcie, aplikacja wysyła ostrzejsze ostrzeżenia dla osób, które próbują zamieszczać obraźliwe komentarze. (Ten rodzaj wiadomości już istniał, ale pojawiał się tylko wtedy, gdy ktoś próbował publikować wiele razy).

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?