Intel będzie produkować chipy do samochodów w czasach niedoboru

Intel prowadzi rozmowy z producentami samochodów w sprawie produkcji chipów półprzewodnikowych do samochodów, poinformowała firma w poniedziałek. Gigant technologiczny zamierzałby wyprodukować chipy w ciągu od sześciu do dziewięciu miesięcy, powiedział Reuterowi dyrektor generalny Intela Pat Gelsinger po poniedziałkowym szczycie w Białym Domu z liderami technologicznymi w sprawie globalnego niedoboru półprzewodników. Obecnie Intel produkuje chipy, które zasilają komputery i telefony.

Ogłoszenie nastąpiło po ogłoszeniu przez Intel w zeszłym miesiącu, że otworzy swoje fabryki chipów, aby wytwarzać chipy dla innych, teraz mówiąc, że może to być potencjalne źródło produkcji dla przemysłu samochodowego. Intel powiedział, że jego ogłoszenie spotkało się z pozytywną reakcją, ale nie wymienił żadnych potencjalnych klientów producentów samochodów.

Aby zaradzić niedoborowi, Intel zainwestuje 20 miliardów dolarów w dwie nowe fabryki chipów w Arizonie, powiedział Gelsinger w poniedziałek.

Biały Dom spotkał się z prezesami firm Intel, Dell, Samsung, Ford, HP, AT&T, Alphabet, General Motors i innych firm. Z powodu globalnego niedoboru Ford, General Motors, Toyota i inni producenci samochodów nie byli w stanie zdobyć niektórych chipów, w wyniku czego ograniczyli produkcję pojazdów.

Prezydent Joe Biden podpisał w lutym dekret wykonawczy dotyczący usprawnienia łańcucha dostaw chipów półprzewodnikowych, który obejmował 100-dniowy przegląd. „Musimy upewnić się, że te łańcuchy dostaw są bezpieczne i niezawodne” – powiedział wówczas Biden, dodając, że chipy półprzewodnikowe zasilają wszystko, od samochodów po telefony i urządzenia medyczne.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?