Krux KRX0070 – test kamerki internetowej do 150 zł

W dobie sytuacji, która obecnie panuje na świecie rośnie zainteresowanie kamerkami internetowymi, dzięki którym możemy prowadzić spotkania biznesowe, uczestniczyć w e-lekcjach czy po prostu przeprowadzać wiedo-rozmowę z osobami nam bliskimi. Kamerki, które mamy w laptopach bardzo często nie spełniają naszych oczekiwań i są zwyczajnie słabe – dlatego sprawdziliśmy czy kamerka do 150 zł marki Krux a konkretnie model KRX0070 okaże się dobrą alternatywą.

Design funkcjonalność  

Kamerkę otrzymujemy w malutkim kartonowym opakowaniu, która została zabezpieczona jedynie piankową folią, a w środku oprócz niej otrzymujemy krótką instrukcję podłączenia. Jakość wykonania stoi tutaj na bardzo dobrym poziomie i przez to też mamy wrażenie jakbyśmy korzystali z urządzenia znacznie droższego. Zawdzięczamy to zastosowaniu błyszczącego plastiku, który w połączeniu z matowym tworzy całkiem zgraną konstrukcje.

fot. Dawid Nowak

Kamerka jest zintegrowana z „klipso-stojakiem” – takie rozwiązanie pozwala nam na umieszczenie jej na monitorze, postawienie bezpośrednio na naszym biurku czy też przykręceniu do statywu. Kabel USB ma ok. 1,5m długości co raczej pozwoli na swobodne korzystanie. Tak więc w kwestii funkcjonalności jest tutaj jak najbardziej ok.

Jakość

Kamera KRUX rejestruje w rozdzielczości Full HD (1920×1080) 30kl/s i trzeba przyznać, że obraz jaki otrzymujemy jest całkiem zadawalający jak na kamerkę internetową. Szczegółowość jest na całkiem dobrym poziomie. Auto-focus działa poprawnie, nie jest nie wiadomo jak szybki lecz kiedy trzeba poprawić ostrość po prostu to robi. Dużym plusem jest szerokie pole widzenia 90 stopni – bardzo ułatwia to ustawienie naszej kamerki w momencie gdy nie jest ona w stałym miejscu.

fot. wykonana kamerką Krux KRX0070

Warto również wspomnieć, że KRX0070 ma wbudowany mikrofon – jakość dźwięku jest poprawna, nie zachwyca aczkolwiek do wideokonferencji czy rozmów przez Skype w zupełności wystarczy. Jeśli jednak planowalibyśmy rozpocząć karierę streamera to polecałbym zaopatrzyć się w zewnętrzny mikrofon pojemnościowy, a jak już jesteśmy przy tym temacie to kamerka jest kompatybilna z programami takimi jak  OBS studio czy XSPLIT.

Podsumowanie

Jeżeli aktualnie stoisz przed wyborem kamerki do użytku domowego i nie chcesz przeznaczyć na to astronomicznej kwoty to kamerka od firmy Krux sprawdzi się wzorowo. Dostajemy pełną funkcjonalność, świetny wygląd i bardzo przyzwoitą jakość obrazu, która jest tutaj chyba najważniejsza. Cena jaką aktualnie musimy zapłacić za KRX0070 to 149 zł – tutaj.

 

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo