Lenovo prezentuje nowe innowacyjne rozwiązania serwerowe ThinkSystem

Dział Lenovo Data Center Group (DCG) zaprezentował nowe innowacyjne serwery ThinkSystem i rozwiązania infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) ThinkAgile do przetwarzania danych od brzegu sieci po chmurę. Te nowe i udoskonalone rozwiązania do chmur hybrydowych umożliwiają podmiotom o każdej wielkości zmodernizowanie i lepsze zabezpieczenie infrastruktury IT, a także szybsze uzyskiwanie wniosków z danych dzięki nowym procesorom AMD EPYC™ 7003 Series. Rozwiązania te są zoptymalizowane pod kątem wymagających obciążeń związanych z przetwarzaniem danych w chmurze, takich jak VDI, bazy danych, analityka, sztuczna inteligencja itp. Mają wbudowane funkcje zabezpieczeń chroniące integralność danych oraz oprogramowania firmware.

„Firmy oraz instytucje przyspieszają transformację infrastruktury IT i inwestują więcej w elastyczniejsze rozwiązania od brzegu sieci po chmurę” — mówi Kamran Amini, wiceprezes i dyrektor generalny ds. serwerów, pamięci masowej i SDI w Lenovo Data Center Group. „Klienci współpracujący z Lenovo i naszymi zespołami konsultantów mogą korzystać z najnowszych technologii modernizujących IT, a także szybciej uzyskiwać wnioski z danych dzięki nowym, osiągającym maksymalną wydajność serwerom ThinkSystem oraz rozwiązaniom ThinkAgile z procesorami AMD EPYC™ 7003”.

Dostawca usług chmurowych Hetzner Online GmbH oferuje klientom znakomitą wydajność i opłacalność

Hetzner Online GmbH, jeden z największych dostawców usług chmurowych w Europie, zdecydował się ostatnio na rozbudowę swojej infrastruktury chmurowej z wykorzystaniem serwerów Lenovo ThinkSystem SR635 i SR645 z procesorami AMD EPYC™. Serwery ThinkSystem zwiększyły wydajność usług Hetzner Online o nawet 100% z zachowaniem tego samego poziomu kosztów energii. W porównaniu z procesorami innych dostawców w tym centrum danych koszty energii zmniejszyły się o 35–50%.

„Partnerska współpraca z Lenovo i AMD umożliwia nam budowę dostosowywanych serwerów, które zaspokajają wymagania klientów — otrzymują oni wysokowydajne i energooszczędne usługi chmurowe po przystępnych cenach” — mówi Markus Schade, dyrektor ds. usług w chmurze w Hetzner Online GmbH. „Nasze systemy z procesorami AMD cieszą się dużym zapotrzebowaniem, ponieważ klienci chcą korzystać ze zwiększonej wydajności procesorów. Szczególnie dotyczy to klientów używających serwerów do wirtualizacji, sztucznej inteligencji i pamięci masowej do big data. Ze względu na korzystny współczynnik wydajności do ceny procesory AMD EPYC™ idealnie zaspokajają nasze potrzeby”.

Uniwersytet Florydzki zapewnia naukowcom innowacyjne architektury IT 

Z serwerów Lenovo ThinkSystem korzysta też Uniwersytet Florydzki, nasycając swoje środowisko superkomputera HiPerGator 3.0 procesorami AMD EPYC™. Superkomputer HiPerGator obsługuje ponad 3000 użytkowników z 400 grup badawczych. Korzystają oni z 1400 aplikacji z dziedzin takich jak sekwencjonowanie genów, inżynieryjne projekty i badania, a także fizyka, badania materiałowe, nauki społeczne, przetwarzanie języka naturalnego i innych.

„Zespół Lenovo wykazał się bardzo dużą wiedzą oraz gotowością do zaspokojenia naszych potrzeb biznesowych i wymagań. Nasi badacze muszą dysponować najnowocześniejszymi technologiami. Serwery Lenovo ThinkSystem z procesorami AMD mają więcej pamięci RAM na rdzeń, co jest konieczne do obsługi aplikacji przetwarzających duże ilości danych i wymagających więcej pamięci” — powiedział dr Erik Deumens, dyrektor ds. badawczej infrastruktury IT na Uniwersytecie Florydzkim.

Serwery Lenovo ThinkSystem biją rekordy wydajności i ekonomiczności

Aby pomóc klientom w maksymalnym wykorzystaniu inwestycji w IT, Lenovo poszerza ofertę serwerów ThinkSystem o nowe, dwugniazdowe Lenovo ThinkSystem SR645 i SR665 oraz nowe jednogniazdowe serwery Lenovo ThinkSystem SR635 i SR655 z procesorami AMD EPYC™ 7003 Series. Urządzenia te potrafią wykorzystać zwiększoną o około 25% wydajność procesorów AMD EPYC 7003 w porównaniu z poprzednią generacją w kategorii 16-rdzeniowej2*. Przodująca w branży niezawodność serwerów Lenovo oraz ulepszenia wydajności to idealne połączenie dla klientów, budujących infrastrukturę od brzegu sieci po chmurę.

Nowe platformy sprawdzają się w takich dziedzinach, jak badania i rozwój, usługi finansowe, handel detaliczny oraz produkcja przemysłowa, oferując większą moc obliczeniową do uzyskiwania wiedzy z danych”

  • Firmy i instytucje używające systemów z akceleratorami oraz kartami graficznymi mogą się spodziewać nawet 25-procentowego wzrostu wydajności systemu i większej gęstości infrastruktury VDI dzięki najbardziej cenionym na rynku 16-rdzeniowym procesorom AMD EPYC 7003 w porównaniu z poprzednią generacją.
  • Firmy intensywnie wykorzystujące moc obliczeniową do takich zastosowań jak HPC i AI mogą uzyskać nawet o 15% lepsze wyniki obliczeń (na liczbach zmiennoprzecinkowych) przy użyciu najwyższej klasy procesorów AMD EPYC 7003 w porównaniu z poprzednią generacją3.
  • Klienci używający aplikacji badawczych lub inżynieryjnych mogą liczyć na nawet 15-procentowy skok wydajności dzięki procesorom AMD EPYC 7003 z 48–64 rdzeniami, co skróci czas uzyskiwania wyników podczas prac nad przezwyciężaniem największych wyzwań dla ludzkości.
  • Dwugniazdowe serwery ThinkSystem SR645 i SR665 z procesorami AMD trzeciej generacji będą dostępne w tym miesiącu. Jednogniazdowe serwery ThinkSystem SR635 i SR655 trafią na rynek w czerwcu.

„Procesory EPYC™ 7003 Series po raz kolejny podnoszą poprzeczkę w dziedzinie wydajności potrzebnej do szybszego uzyskiwania wyników” — mówi Ram Peddibhotla, wiceprezes korporacyjny zarządzający produktem EPYC w AMD.

Nowe rozwiązania HCI ThinkAgile z oprogramowaniem VMware i Nutanix

Lenovo wprowadza nowe hiperkonwergentne platformy ThinkAgile VX Series z procesorami AMD EPYC™ trzeciej generacji. Rozwiązania te są ściśle zintegrowane z oprogramowaniem VMware vSAN i oferują prostotę typową dla chmur publicznych w środowiskach chmur prywatnych i hybrydowych:

  • ThinkAgile VX3575-G: rozwiązanie do obciążeń wymagających dużej mocy obliczeniowej, takich jak VDI i AI, z możliwością obsługi do ośmiu kart graficznych NVIDIA.
  • ThinkAgile VX5575: rozwiązanie o wysokości 2U z pamięcią masową o wysokiej gęstości do aplikacji szybko działających i wymagających dużej pojemności, takich jak zarządzanie pocztą e‑mail i analityka.
  • ThinkAgile VX7575 i ThinkAgile VX7576: zoptymalizowane rozwiązanie o wysokości 2U do obciążeń wymagających wysokiej wydajności, takich jak analityka i bazy danych.
  • Rozwiązania Lenovo ThinkAgile VX z procesorami AMD trzeciej generacji będą dostępne od drugiego kwartału 2021 roku.

Ponadto Lenovo aktualizuje rozwiązania HCI z serii ThinkAgile HX z oprogramowaniem Nutanix w celu wykorzystania zalet procesorów AMD EPYC™ trzeciej generacji. ThinkAgile HX3375 i ThinkAgile HX3376 upraszczają zadania operacyjne, zwiększają gęstość obciążeń, wzmacniają zabezpieczenia danych oraz płynnie spajają różne chmury, oferując prawdziwie hybrydową architekturę. Klienci mogą korzystać z większej wydajności w obsłudze obciążeń desktopów wirtualnych. Rozwiązania ThinkAgile HX z procesorami AMD trzeciej generacji będą dostępne od trzeciego kwartału 2021 roku.

Wszechstronne podejście do bezpieczeństwa

Rozwiązania z oferty Lenovo ThinkSystem i ThinkAgile obejmują zabezpieczenia klasy korporacyjnej oparte na standardach Lenovo ThinkShield. Lenovo ThinkShield to wszechstronne podejście do kompleksowego zwiększania bezpieczeństwa wszystkich produktów, w tym w łańcuchu dostaw i podczas procesów produkcyjnych. Daje to klientom pewność solidnych podstaw bezpieczeństwa danych. Lenovo zwiększa możliwości zabezpieczeń ThinkShield za pomocą wprowadzenia poniższych rozwiązań:

  • nowy, zgodny ze standardem NIST SP800-193 sprzęt z zabezpieczeniami Platform Firmware Resiliency (PFR) i Root of Trust (RoT) zapewniający zasadniczą ochronę podsystemu platformy przed cyberatakami oraz nieautoryzowanymi aktualizacjami i uszkodzeniem oprogramowania firmware;
  • rozproszone testy procesora zabezpieczeń zweryfikowane przez czołowe firmy zewnętrzne z branży bezpieczeństwa — dostępne do wglądu dla klientów i oferujące niezrównaną transparentność oraz poczucie pewności.

Więcej informacji o ofercie infrastruktury Lenovo od brzegu sieci po chmurę można uzyskać tutaj.

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?