Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga – laptop dla wymagających

Laptopy już dawno przestały być postrzegane jako sprzęt, który swoją wydajnością odstaje od komputerów stacjonarnych. Mobilność w dzisiejszych czasach sprawia, że producenci dokładają wszelkich starań do tego, aby ich produkty spełniły wszystkie oczekiwania klientów. W myśl tego Lenovo wprowadziło na rynek ThinkPad X1 Titanium Yoga – laptop, który nie uznaje kompromisów.

Design

„Titanium” w nazwie to nie tylko pusty slogan reklamowy – to właśnie z tytanu wykonano konstrukcję modelu X1 Titanium Yoga, dzięki czemu jest to sprzęt niezwykle lekki ale i niesamowicie wytrzymały. Zewnętrzna obudowa to połączenie włókna węglowego oraz wspomnianego tytanu. Wszystkie laptopy z serii ThinkPad przechodzą rygorystyczne testy wojskowe, które są zgodne ze standardami wojskowymi MIL-STD-810-H stworzonymi przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Osoby, które ponad wszystko stawiają komfort użytkowania docenią też fakt, że jest to najcieńszy ThinkPad w historii –  zaledwie 11,5 mm, które w połączeniu z 13,5 calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 2K (2256 x 1504) tworzą bardzo poręczne urządzenie, które sprawdzi się podczas podróży biznesowych, terenowych spotkań z klientami czy też samej pracy biurowej. Warto zaznaczyć, że jest to laptop „2 w 1” i dzięki w pełni konwertowalnemu ekranowi umożliwiającemu obrót o 360 stopni mamy możliwość korzystania z niego w formie tabletu czy w innych pośrednich trybach.

5G

Dobry komfort mobilnej pracy to także szybkie i bezproblemowe połączenie z internetem. ThinkPad X1 Titanium Yoga wyposażony jest w certyfikat Wi-Fi 6 oraz opcjonalnie moduł 5G, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do błyskawicznego połączenia z sieciami i możemy pozwolić sobie na swobodę pracy w każdym miejscu.

Wydajność

Model X1 Titanium Yoga jest wyposażony w platformę Intel Evo™. W tym modelu mamy do dyspozycji najnowszy procesor Intel Core i7 11. Generacji (Tiger Lake-U) oraz kartę graficzną Intel® Iris® Xe. Jak zdążyliśmy się już przekonać w testach wydajnościowych – jest to bardzo efektywne połączenie, które oprócz genialnej wydajności zapewnia świetny czas pracy na baterii wynoszący do prawie 12 godzin na jednym ładowaniu.

Wsparcie premium

Klienci biznesowi oraz osoby, które nie mogą pozwolić sobie na oczekiwanie na pomoc techniczną, docenią Lenovo Premier Support. Jest to 3-letnie wsparcie techniczne 24/7, które otrzymujemy w standardzie przy zakupie modelu ThinkPad X1 Titanium Yoga. To nie tylko indywidualna i bezkolejkowa pomoc telefoniczna, prioretyzacja dostępności części, lecz co najważniejsze naprawa odbywa się na miejscu u klienta.

Bezkompromisowy dźwięk

Zastosowana w modelu ThinkPad X1 Titanium Yoga technologia Dolby Atmos® Speaker System oraz cztery mikrofony dookólne dalekiego zasięgu sprawdzą się wprost idealnie podczas telekonferencji czy rozmowach video, a wieczorami pozwolą cieszyć się naszym ulubionym serialem, zapewniając wysoką jakość dźwięku.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Żyjemy w czasach, gdzie internet, telefon i komputer to praktycznie nieodłączny element naszego życia. Każdy z nas chce, żeby jego dane, zdjęcia czy dostęp do kont bankowych były w pełni bezpieczne.

Dedykowany układ Trusted Platform Module zastosowany w modelu X1 szyfruje dane, aby uniemożliwić ich kradzież. Czytnik linii papilarnych Match-on-Chip zapewnia niezwykle skuteczne zabezpieczenie biometryczne. Funkcja wykrywania obecności użytkownika automatycznie blokuje laptop, gdy od niego odejdziesz, a w połączeniu z kamerą na podczerwień umożliwia bezdotykowe logowanie nawet z trybu uśpienia.

Środowisko

Lenovo to  lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i oferuje przedsiębiorstwom możliwość kompensacji wpływu działalności na środowisko poprzez wykorzystanie usług CO2 Offset. Klienci mogą zakupić sprzęt wyposażony w funkcję kompensacji emisji dwutlenku węgla przez cały cykl eksploatacji. Jednym z produktów Lenovo oferujących taką usługę w standardzie jest właśnie ThinkPad X1 Titanium Yoga.

ThinkPad X1 Titanium Yoga czy warto?

Odpowiedź brzmi – tak! Lenovo swoim modelem X1 pokazuje, że potrafi stworzyć laptop kompletny. Od najwyższej klasy podzespołów, przez świetnie wyglądającą i wytrzymałą konstrukcję, aż po same wsparcie techniczne i obsługę w wypadku naprawy. Jeżeli szukacie najwyższej jakości, to dobrze trafiliście!

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?