Lenovo Yoga C930 – laptop stworzony do rozrywki domowej

Laptopy już dawno przestały być tylko biznesowymi narzędziami pracy. Dzisiaj służą nam jako platformy do gier, projektowania czy też domowe centra rozrywki. Idealnym przykładem rozwijanej z roku na rok ewolucji dla tej ostatniej kategorii jest ceniona seria Yoga od Lenovo.
Każdego roku laptop z serii Yoga nie zawodził swoich użytkowników dostarczając im konsekwentnie zbliżającą się do ideału propozycje urządzenia kompletnego i wszechstronnego. Nie inaczej jest z tegorocznym modelem C930, który to urzeka w każdym calu.

fot. materiały prasowe

Design

Lenovo Yoga C930 to laptop, który można porównać do telefonów z logiem nadgryzionego jabłka – dopiero trzymając go w rękach zrozumiemy, że to jest bezkompromisowe urządzenie premium. Jakość wykonania i zastosowane materiały są tutaj z najwyższej półki – konstrukcja wykończona matowym aluminium, wąskie ramki wokół ekranu oraz bardzo zmyślnie zaprojektowane przetłoczenia obudowy dają nam odczuć, że to produkt najwyższej klasy. Dodają do tego również metalowy panel roboczy otrzymujemy laptopa, którego można opisać w jednym słowie – solidny.

fot. materiały prasowe

Głośniki

Jedną z największych zmian jakie poczyniono względem poprzednika to zastosowanie w C930 głośników specjalnie zaprojektowanych dla tego urządzenia we współpracy z firmą Dolby – Dolby Atmos® Speaker System. Umieszczono je tym razem w belce znajdującej się pod ekranem co zapewnia, że w jakiejkolwiek tylko pozycji nie będziemy oglądać naszego ulubionego serialu czy też filmu, dźwięk zawsze będzie skierowany w naszą stronę.

fot. materiały prasowe

Laptop stworzony do oglądania seriali

Zastosowanie w C930 wyświetlacza 4K z technologią Dolby Vision™, która znacznie ożywia wyświetlany obraz to strzał w dziesiątkę. W połączeniu z faktem, że jest to urządzenie konwertowane, świetnie grające oraz z doskonałymi kątami widzenia dostajemy wprost idealny laptop do wielogodzinnego pochłaniania kolejnych seriali Netfilxa. To co trzeba podkreślić to to, że dzięki możliwości dowolnego ustawienia C930 jesteśmy w stanie oglądać interesujące nas materiały dosłownie wszędzie począwszy od podróży samochodem (oczywiście jako pasażer) czy też stawiając go wygodnej dla nas pozycji na łóżku.

fot. materiały prasowe

Dzięki umieszczonemu z tyłu obudowy piórze cyfrowym możemy odręcznie sporządzać notatki czy też zająć na chwilę swoją pociechę kolorowankami. Szczególnie wygodne rozwiązanie kiedy korzystamy z laptopa w pozycji tabletu.
Dodatkową zaletą przy korzystaniu w domowym zaciszu jest cicha praca samego urządzenia. Laptop praktycznie przez większość czasu działa zupełnie bezszelestnie co przekłada się na bardzo komfortowe użytkowanie.
Mile zaskakuje również bateria – 10 godzin deklarowanych przez producenta przy matrycy 4k  jest wynikiem osiągalnym przy minimalnym użytkowaniu oraz jasności ekranu, bardziej realnym scenariuszem jest 7 do 8 godzin przy normalnym użytkowaniu co jest doskonałym wynikiem przy tego typu urządzeniach i pozwala na wciągniecie się w serial i nie martwienie się po dwóch odcinkach gdzie znajduje się najbliższe gniazdko.

fot. materiały prasowe

Lenovo Yoga C930 to nie tylko świetne i kompletne urządzenie do użytku domowego, to fenomenalny Ultrabook, który pozwala na pracę w biurze a dzięki możliwości złożenia i korzystania z niego w formie tabletu również w terenie. Zastosowane w C930 podzespoły tworzą z niego ultra wydajny sprzęt, który nie zawiedzie nas w żadnej sytuacji. Oczywiście nie jest to laptop gamingowy i do takowego nawet nie aspiruje i nie z taką myślą został stworzony. Obsługa programów biurowych, przeglądarka z kilkunastoma kartami, odpalony Word czy też Photoshop i to wszystko na raz nie stanowi dla niego żadnego problemu.

fot. materiały prasowe

Dodatkowo jeśli martwimy się o swoje dane mamy możliwość zabezpieczenia ich czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w urządzenie.
Bardzo miłym akcentem również dbającym o naszą prywatność to zastosowana przez producenta przysłona TrueBlock Privacy Shutter, która pozwala na zasłonięcie kamerki kiedy z niej nie korzystamy. Mała rzecz a cieszy.

fot. materiały prasowe

Premium nie tylko Yoga

Premium jest również obsługa po sprzedażowa jaką oferuje Lenovo swoim użytkownikom dzięki Lenovo Premium Care – wystarczy zarejestrować swój sprzęt na stronie lenovopremiumcare.pl, a w razie awarii urządzenia producent gwarantuje naprawę w 5 dni lub zwrot pieniędzy. Takiego podejścia do klienta powinni się zacząć uczyć również inni producenci ?

fot. materiały prasowe

Dodając do siebie wszystkie te poszczególne elementy zaczynamy rozumieć czym tak na prawdę jest Lenovo Yoga C930. To nie tylko świetny design, ponadklasowa jakość wykonania czy świetne rozwiązania w kwestii ergonomicznej – to po prostu Yoga – teraz lepsza niż kiedykolwiek.

 

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?