LG – Nowe linie telewizorów na 2022 rok

Firma LG Electronics zaprezentowała dziś imponującą linię najbardziej zaawansowanych telewizorów marki – z wyjątkowymi modelami OLED 2022 na czele. Dzięki nowoczesnym technologiom przetwarzania obrazu i udoskonalonemu systemowi webOS, który obejmuje teraz jeszcze więcej inteligentnych funkcji i usług. Użytkownicy najnowszych urządzeń LG mogą doświadczyć niespotykanej dotychczas jakości oglądania oraz wygody obsługi.

LG OLED

Modele LG OLED wykorzystują technologię samoświecących pikseli, które włączają się i wyłączają indywidualnie, zapewniając idealną czerń, niewiarygodnie naturalne kolory i nieskończony kontrast. Telewizory nie mają podświetlenia tylnego, a w porównaniu z urządzeniami bazującymi na innych technologiach są smuklejsze i lżejsze. Tegoroczne modele są nawet dwukrotnie lżejsze niż poprzednie.

Trwa przedsprzedaż LG OLED: https://www.lg.com/pl/promocje/przedsprzedaz

Nowe modele LG serii G2, wyposażone zostały w zaawansowany ekran OLED evo. To kolejny etap w ewolucji technologii OLED – zastosowany w serii G2 i wybranych urządzeniach serii C2, pozwala uzyskać wyższą jasność, wyrazistość i realistyczny obraz. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się każdym detalem oglądanych filmów. Opracowana w LG technologia BrightnessBoosterTM, którą wspomaga nowy inteligentny procesor α9 piątej generacji1, pozwoliła osiągnąć w odbiornikach serii G2 jeszcze większą jasność – za sprawą udoskonalonego odprowadzania ciepła i zaawansowanego algorytmu2.

W 2022 roku seria G2 wzbogaci się o nowy model o przekątnej 83 cali oraz – pierwszy na świecie – o przekątnej aż 97 cali. Dołączą one do 55-, 65- i 77-calowych telewizorów aktualnie dostępnych w ofercie. Urządzenia LG serii G2 wyróżniają się eleganckim wzornictwem, a koncepcja Gallery Design umożliwia ich idealnie dopasowany montaż na ścianie. Z kolei w serii C2 uwzględniono najbardziej zróżnicowany wybór rozmiarów ekranu. Jest sześć opcji, w tym pierwszy w ofercie LG 42-calowy model rekomendowany do gier na konsole i komputery PC, a także ekrany o przekątnych: 48, 55, 65, 77 i 83 cali. Telewizory OLED z tej serii mają smuklejsze ramki, dzięki którym immersyjność podczas oglądania osiąga zupełnie nowy poziom, a sprzęt zyskuje minimalistyczny wygląd.

Szybsze i bardziej inteligentne

Procesor α9 piątej generacji to serce większości nowych modeli LG. Za sprawą technologii głębokiego uczenia ma jeszcze lepszą wydajność skalowania i potęguje wrażenie głębi obrazu poprzez precyzyjne rozróżnianie pierwszego planu oraz tła. Ponadto procesor ten rozszerza wachlarz możliwości opracowanej w LG funkcji AI Sound Pro – zapewnia widzom bardziej realistyczne wrażenia audio i umożliwia odtwarzanie wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1.2 przez wbudowane w telewizor głośniki.

Jeszcze pełniejsze wrażenia

Dzięki najnowszej wersji innowacyjnej platformy LG Smart TV wrażenia użytkowników nowych telewizorów LG nie mają sobie równych. Premierowy produkt zapewnia maksymalną wygodę i ułatwia wyszukiwanie treści. System webOS 22 wprowadza profile osobiste. W ramach swego profilu każdy może konfigurować szybki dostęp do wybranych serwisów streamingowych, a także otrzymywać własne rekomendacje dotyczące treści na podstawie historii oglądania oraz powiadomienia w czasie rzeczywistym, by być na bieżąco np. z ulubionymi drużynami sportowymi. Do profilu należy zalogować się bezpośrednio w przeglądarce telewizora bądź przez smartfon z funkcją NFC Magic Tap. Służy ona też do klonowania ekranu urządzenia mobilnego na telewizorze LG3.

Znakomita jakość obrazu

Oferowane przez LG telewizory OLED cieszą się uznaniem zarówno konsumentów, jak też ekspertów w dziedzinie technologii oraz największych nazwisk w branży filmowej – a przy tym wciąż podnoszą poprzeczkę pod względem jakości obrazu. Ekrany w modelach serii 2022 posiadają certyfikat przyznany przez globalną sieć laboratoriów badawczych Intertek – potwierdza on 100-procentową wierność odwzorowania barw i 100-procentowe ich nasycenie. LG OLED wyróżniają się wyjątkowo wiernym dopasowywaniem kolorów do oryginalnej treści źródłowej i precyzyjnym ich odwzorowaniem, niezależnie od stopnia jasności wyświetlanych obrazów. Wszystkie telewizory z serii 2022 uzyskały certyfikaty TÜV Rheinland i Underwriters Laboratories (UL) poświadczające brak migotania, a certyfikat UL – wyeliminowanie odblasków.

Ekrany LG OLED zyskały uznanie TÜV Rheinland również ze względu na ograniczoną wiązkę niebieskiego światła. Jako pierwsze na świecie spełniły wymogi amerykańskiej agencji ds. standardów zdrowotnych Eyesafe w zakresie jego niskiej emisji. Na telewizorach LG zdecydowanie łatwiej jest docenić profesjonalizm twórców prezentowanych treści. Jednocześnie użytkownicy mogą oglądać filmy w jakości odpowiadającej zamysłom ich autorów. W ubiegłym roku w urządzeniach LG po raz pierwszy wprowadzono automatyczne przełączanie na tryb FilmmakerMode podczas wyświetlania materiałów w Amazon Prime Video.

Bezkonkurencyjne w gamingu

Na przestrzeni lat telewizory LG OLED mogą pochwalić się wieloma pionierskimi rozwiązaniami w dziedziniegamingu. LG OLED są pierwszymi, które obsługują funkcję NVIDIA G-SYNC® Compatible oraz kartygraficzne NVIDIA® GeForce RTX™ serii 30. Natomiast grę w rozdzielczości 8K umożliwiamodel LG OLED 8K. 

TelewizoryLG OLED to idealny wybór dla fanów gier na konsolach i komputerach PC dzięki 1-milisekundowemu czasowi reakcji, niskiemu opóźnieniu sygnału wejściowego i nawet czterem portom współpracującym z wieloma funkcjami HDMI 2.1. Operowanie platformami gamingowymi w chmurze NVIDIA GeForce NOW i Google Stadia maksymalnie zwiększa wrażenia i wygodę graczy.

W 2022 roku użytkownicy telewizorów LG będą mogli w prosty sposób wybierać funkcje dostosowane do gier, przełączać się między nimi i wyświetlać zdefiniowane ustawienia gamingowe bezpośrednio z menu Game Optimizer. Daje ono szybki dostęp do nowego trybu Dark Room Mode, w którym jasność ekranu jest dostosowywana w taki sposób, aby uzyskać jeszcze lepsze wrażenia przy wyłączonym świetle. Można także łatwo przejść do G-SYNC® Compatible i FreeSync™ Premium oraz zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR). W nowym trybie sportowym uwzględniono specjalne ustawienia do pierwszoosobowych strzelanek, RPG-ów i strategicznych gier czasu rzeczywistego (RTS), aby osiągnąć jeszcze większy stopień realizmu.

Ekrany – jeszcze jaśniejsze, kontrast – nieskończony, kolory – perfekcyjne – to telewizory LG OLED z oferty na 2022 rok. Właśnie ruszyła przedsprzedaż, która potrwa do 25 kwietnia 2022.

Na Klientów, którzy teraz zdecydują się na zakup najnowszych modeli LG, czekają prezenty o wartości niemal 1000 zł. Więcej informacji: https://www.lg.com/pl/promocje/przedsprzedaz

LG QNED

Jak przystało na lidera w branży telewizorów LCD, w ofercie na 2022 rok firma LG proponuje również rozszerzoną ofertę telewizorów QNED. Dzięki oryginalnej, opracowanej w LG technologii Quantum DotNanoCell modele z nowej serii gwarantują fenomenalne odwzorowanie barw (100 procent nasycenia). LG QNED, który wyświetla pełne, rzeczywiste kolory także w najjaśniejszych i najciemniejszych obszarach, oferuje użytkownikom niezrównany kontrast za sprawą stworzonej w LG technologii precyzyjnego przyciemniania. Począwszy od serii QNED90 wszystkie modele mają certyfikat potwierdzający 100-procentową spójność barw. Użytkownik za każdym razem widzi ten sam, wysokiej jakości obraz, niezależnie od kąta patrzenia4.

***

1 Procesor α9 AI piątej generacji jest dostępny w modelach: OLED Z2, OLED G2, OLED C2, QNED Mini LED QNED99, QNED Mini LED QNED95.

2 Technologia BrightnessBoosterTM jest dostępna wyłącznie w telewizorach LG OLED serii G2.

3 Udostępnianie treści (np. zdjęć, muzyki, filmów) jest obsługiwane przez kompatybilne urządzenia z systemami Android i iOS. Funkcja klonowania ekranu jest dostępna w kompatybilnych urządzeniach z systemem Android. Obsługa na urządzeniach z iOS zostanie wprowadzona w 2022 r.

4 Ekran LG OLED ma certyfikat Intertek potwierdzający stuprocentową wierność oddawania barw (pomiar wg CIE DE 2000 ze 125 wzorcami kolorów). Certyfikat Intertek potwierdza, że obraz w telewizorach OLED firmy LG oddaje 100% palety DCI-P3 w przestrzeni barw 3D obejmującej cały zakres luminancji telewizora zgodnie z normą IDMS 1.03C (kl. 5.31).

Certyfikat Intertek potwierdza, że telewizory QNED firmy LG odznaczają się wysoką spójnością kolorów – 100% w pomiarze wg CIE DE 2000 z 18 wzorcami kolorów przy kącie patrzenia ±30°.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?